Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor alakult ki a napirendetek?

Mikor alakult ki a napirendetek?

Figyelt kérdés
Nekem 7 hetes a kislányom, de még nincs kialakult napirend. Hogyan alakítsam ki?
2014. nov. 26. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Még sehogy. Gondolom van olyan nap h 5szor eszik, van olyan h 7szer. Van h felkel ejjel van h alszik. Van h almosabb este van h hancurozna ejfelig. Ez meg nagyon korai neki, inkabb menetrend legyen, h kb ugyanakkor mesz setalni, kb ugyanakkor van furdetes, utana altatas, h a kis szertartasokat megszokja. Meg elkezd fogzani, ugyis borul minden. En babam most 4 honapos, kb kezdi kialakitani, az estek mar kozel egyformak, kb egy idoben furdik, alszik, illetve emiatt kb hasonlo idoben ebred, de most kezd ilyen ugyes lenni egy hete. Eroltetni nem erdemes, m ugyis borul te meg csak ideges leszel, o meg feszult m nem almos de aludni viszik, meg aludna de felebresztik, jobb a bekesseg hidd el:-)
2014. nov. 26. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez azért babafüggő is, kinek mikor sikerül kialakítania... én fiam 2 hónapos korától teljesen beáll,(most 8 hónapos) azóta átalussza az éjszakát is (mondjuk tápszeres lehet hogy ez befolyásolja nem tudom) a fogzás se biztos, hogy megzavarja a napirendet, már 3 foga kibújt de azon kívül, hogy vakargatja az ínyét semmi probléma nem volt vele, de amit az első írt, hogy próbáld a "főbb" dolgokat ugyanabban az időben csinálni fogadd meg, akkor talán mihamarabb beáll egy napirendre :)
2014. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hónapos korára alakította ki a napirendet. Hiába próbáltam alakítgatni, végül ő alakította ki magának. A kislányod annyira pici még, hogy kell egy kis idő, mire beáll valamire.
2014. nov. 26. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem most 4 és fél hónapos a kislányom, kb. 3 hónapos kora körül alakult ki nagyjából, de persze nem percre pontosan csinálunk mindent, van, hogy fél órával tovább alszik délelőtt, van, hogy fél órát csúszik az uzsonna. Szerintem az este legyen fix, nyilván az sem óramű pontossággal. Mi pl. úgy csináljuk, hogy fürdés előtt apával hármasban játszunk kicsit, utána 8 körül fürdés, majd tápszer és alvás.

Még pici a kislányod, meglátod majd nálatok is ki fog alakulni egy rendszer! :)

2014. nov. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Első gyerekemnél szinte csak a fürdetés-lefektetés rítusára kellett ügyelnem. 4 hós korára magának kialakította ritmusát, 3-4 óránként evett, átaludta az éjszakát...

Második gyerekm most fél éves, még össze-vissza eszik és alszik, nappal is, éjszaka is. Gondoltam, hogy na ha majd hozzátáplálok, akkor legalább azt időpontok szerint lehet majd, de ha sikerül is két nap egyforma időben adnom, akkor a harmadik nap tuti akkor alszik be pár órára és helyette már csak szopni hajlandó.

2014. nov. 26. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!