Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit eszik 1 hetes,3,5...

Mennyit eszik 1 hetes,3,5 kiló körüli babátok? Hány óránként?

Figyelt kérdés
Kislányom besárgult, 3 óránként ébresztenem kell enni. Általában kel magától, de ha mégsem, akkor én ébresztem. Először szopizik, aztán pótlást kap, mert a szopival nem lakik jól. Belaszik a cicin és hiába ébresztgetem, már csak komfortszopizik. Aztán felébred, mert nem lakott jól, de csak cuminak használja a mellem. Viszont szopi után bever még 40 ml tápot. Kíváncsi lennék, hogy így akkor mennyit is szopizik? Valamit biztosan, mert a melleim megkönnyebbülnek és azt is hallom, hogy a kislányom nagyokat nyel. A sárgaság miatt nem hagyom el egyelőre a tápszert.
2014. nov. 28. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:

Nincs mérlegetek, hogy mérni tudd mennyit szopizik? Az most jól jönne nektek.

A lányom egy hetesen 3 óránként 60-70 ml anyatejet és tápszert evett vegyesen.

2014. nov. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, jó lenne egy mérleg. Ahol lakunk (külföld) nincs lehetőség bérelni. És ahogy észre veszem nem is divat mérleget használni. Még használtan sem árul senki. Mondjuk errefelé szoptatni sem divat, minek akkor a mérleg...?

Köszönöm, hogy írtál.KB ennyire tippeltem én is, akkor kb 30-40 ml szopik.

Nektek sikerült elhagyni a tápszert?

2014. nov. 28. 10:40
 3/7 anonim ***** válasza:
Fejd le egyszer a melled és akkor látod hogy kb hány mili van 1-1 cicidben, így körülbelül tudni fogod hogy mennyi anyatejet eszik. Amúgy 1 hetesen a kislányom 3700gramm volt és 90 miliket evett anyatejből és tápszerből is. (én fejtem a melleimet)
2014. nov. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Az lemaradt, hogy 3-4-5 óránként ette ezt a mennyiséget. Délelőtt 3 óránként evett, majd dél körül aludt 4-5 órát, este megint 3 óránként ette, éjszaka pedig max 1szer kelt fel, szóval ott is legalább 4 órát aludt, de inkább 5-6-ot.

2014. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Nem él családtag itthon aki esetleg tudna kiküldeni nektek?

Nem mindig termelődik azonos mennyiség tehát egyszeri fejésből nem fogod tudni, hogy mennyi tejed van.

Nekem sajnos nagyon hamar elapadt a tejem, de keményen küzdöttem hogy azalatt a 1,5 hónap alatt annyi anyatejet biztosítsak neki amennyit csak tudok. Kívánom, hogy neked nagyobb szerencséd legyen :)

2014. nov. 28. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.

Igen, változik a termelődő mennyiség, de nekem pl hetekig ugyan az a mennyiség volt, reggel-napközben-este más-más milik voltak, de minden nap annyi volt, kivéve amikor elkezdett apadni.

2014. nov. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok. Egyre többet szopizik, és kevesebb a tápszer. Talán sikerül elhagynunk. Kedden jön a védőnő, rákérdezek nála a mérlegre, hátha ő tud okosat mondani. Egyszer fejtem, akkor két mellből 100 ml jött össze, de nem hinném, hogy most is van ennyi.
2014. nov. 29. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!