Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnál is igy van ez? Anyósómé...

Másnál is igy van ez? Anyósómék nagyon ritkán jönnek hozzánk,40km-re laknak de talán ha 2 szer voltak tavaly nálunk, abbol az egyik a baba szülinapja volt! De azt mindig mondják mi mikor megyünk már kb.1 honapja hogy voltunk!

Figyelt kérdés
Ez igy van már régota,de gonoltam hogy majd változik!Már párszor mondtam a férjemnek hogy miért mindig mi menjünk,meg hogy jo lenne ha bejönnének elvinnék a gyereket sétálni vagy vigyázhatnának rá mimeg elmennénk kicsit sétálni,moziba,stb. de ő azt modja nem találják fel magukat itt,mert ők családi házban laknak mi meg panelban.Na de ez lehet az igazi ok?A babára már vigyáztak többszö,sőt már aludt is náluk párszor,ugy is hogy mi nem voltun ott nem volt gond de akkor miért nem jönnek?Oké nem vagyunk azok a puszi pajtások,de elvagyunk igaz megtartjuk az a tisztes távolságot de ennek az oki most hosszuak.A lényeg hogy mostanában elég jol elvoltunk,és mikor náluk vagyunk nincs is gon megha ők jönnek sem nagy ritkán,de 1-2 ora és már mennek is!
2010. jan. 30. 17:04
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk szinte ugyanez a helyzet, én sokszor vagyok ezért ideges rájuk. A lányom 4 hónapos, az anyósom 3-szor, apósom 1-szer(!) volt nálunk. Pedig jó a kapcsolat, sosem volt probléma. 20 km a távolság köztünk. Hívogatnak állandóan, hogy mikor megyünk, de már idegesít, hogy mindig csak mi. Ráadásul a pici annyira utálja az öltöztetést, vetkőztetést, hogy a negyed órás útból kb 8 percet végig üvölt. Nagy élmény mindig rohangálni hozzájuk... Amikor egy alkalommal sikerült az egész családot (após+anyós+sógi+sóginé) "elcsalni", akkor meg délután 3 helyett fél 1-kor érkeztek (ráadásul karácsonykor, nagy sütés-főzés, igazi kupleráj közepette). Az indok, hogy nem jönnek sokszor az, hogy tél van és rosszak az utak. Kicsit vicces, mert mi is csak kocsival közlekedünk... De megfogadtam, hogy most 2 hét múlva jönniük kell mindenképp, mert keresztelőnk lesz, utána még 1-szer elmegyünk hozzájuk, de aztán csak akkor, ha ők is megerőltetik magukat. Amíg nem volt baba, addig évente 1 alkalommal látogattak meg minket, karácsonykor. Sajnos nem tudlak biztatni, mert nálunk is rossz a helyzet ilyen téren, de vigasztaljon, hogy nem vagy egyedül:)!
2010. jan. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez a legtöbb családban így van, kivétek ha nem az én anyám az anyós:) Anyukám mindig jön, anyósom soha.

Örülj, hogy legalább a gyerekre vigyáz az anyósod, az én tüneményes 11 hós jó gyerekemre anyósom nem tud egy óra hosszát sem vigyázni, hiába visszük oda a kicsit. Olyan bamba, hogy szinte kiesik a gyerek a kezéből. Katasztrófa!

Annyira dühítő, hogy tudom hogy itt van 1 köpésre és nem számíthatok rá soha, csak szegény anyámat rángatom mindig. Tegnap pl a kórházban volt dolgom a férjemmel, anyukámnak fel kellett rúgnia az egész napi programját, és 1 óra utat levezetni sz@r időben, mert anyósom alkalmatlan a gyerek vigyázásra. 1 órát voltunk el.

2010. jan. 30. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

17:49!Mintha én írtam volna.

Bocsi, hogy offoltam!

Ne ám már, hogy arra a pár órára ne találják fel magukat.Akár panel, akár nem.Ez csak kifogás.Amúgy meg miért is akarják feltalálni magukat, amikor a gyerekkel kéne foglalkozniuk.Ez szerintem csak kifogás.

2010. jan. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
97%

Lassan 1 éves a lányom de nálunk még egyik nagy- és dédszülő sem volt születése óta. És én nem is bánom. Kicsi a lakásunk, csak szoronganánk, ráadásul ha mi megyünk legalább nem nekem kell vendéglátóst játszani.


Nekünk is elég hosszú az út min. 40 perc , de én nem bánom, legalább kimozdulunk. Ja, ugyanezen okokból még 1 percre sem volt a gyerek rajtunk kívül senki mással... Ez van, tudtuk mikor babát vállaltuk, h nem fogunk tudni másra számítani...

2010. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez van. Mindig tőlünk várják el, hogy menjünk, mert nekik drága az útiköltség(mert nekünk ingyen van, azt hiszik biztos).
2010. jan. 30. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Nálunk ugyanez a helyzet. 10és fél hónapos a fiam és anyósomék egyszer voltak nálunk. Amikor megszületett...Mindig azt várják, hogy mi menjünnk, mert nekik drága az utiköltség. Én meg mondom, hogy nekünk is ugyanannyi, de az nem érdekli, mintha meg sem hallaná. Amúgy még nálunk sem vigyázott egy percig sem a kisfiamra, és nagy valószínűséggel soha nem is számíthatok rá. Pedig állítólag szeretnek bennünket...
2010. febr. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van. Anyósomék arra várnak, hogy mi menjünk. Ők talán kétszer voltak itt nálunk. Pedig a 14 hónapos babám valamiért fél náluk, mindig sír ott. Nem szeret ott lenni, mégse jönnek ők át. Ezért mindig síró-ordító gyereket látnak. Engem már nem érdekel. Pedig amikor ők jöttek át a szülinapján, olyan aranyos volt a babám, vigyorgott, nyugodt volt, mint mindig. Ráadásul nem is laknak messze, csak 1 busszal kell jönni fél órát, át se kell szállni.
2010. febr. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
75%

Szia!

Nálunk, mind két oldalról ilyenek a nagyszülők sajnos. Az én anyukám pedig, még az ünnepekkor sem vesz, semmit az uncsikanak. (Szülinap, névnap, Karácsony) Ezt meg is mondtam neki, hogy milyen undorító és önző dolog ez tőle, amikor a pici gyerek bárminek örűl és nem kellene drága ajándékot vennie. Azóta nem láttam anyámat, megsértődött. :-)

Én megoldottam a problémát Karácsony elött.

Aki ránk, vagyis az uncsikra nem kíváncsi, arra mi sem!

Ha én látni szeretném bármelyik rokont, akkor megyek meglátogatom és nem pedig hívom!

Kifogást pedig bármit ki lehet találni a nagyszülők részéről, olyan nincs, hogy "anyagi v. nincs időm cimmel"

érvel. Úgyhogy, én fel sem hívom eggyiket sem, mert nem érdemlik meg. Szerencsére a nagyfiam nem is emlegeti őket a kicsi pedig, még nem is vett róluk tudomást. A férjem maximálisan eggyet ért velem, Ő ugyan ezen a véleményen van. Nem is hiányoznak, csak rosszúl esik, hogy ilyenek.

2010. febr. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Hát én örülnék ha anyósomék évente 2x jönnének hozzánk, de nincs ilyen szerencsénk... Mi a falu egyik végén lakunk ők meg a másikon és elég gyakran jön fárasztani a hülyeségével. A gyerek még csak 6 hónapos, de már most utálja őt. Soha senkinél nem sír, de ha őt meglátja egyből elkezd pityeregni, ha a kezébe is veszi netán akkor meg BÖMBÖL! Eleinte azt hittük fél tőle mert nem ismeri annyira mint minket,de az én szüleimet ritkábban látja és velük mégis jól érzi magát. A keresztanyját sem látja sűrűbben mint anyóst, de vele is elvan. Szerintem az lehet a probléma, hogy anyós mindig dobálja meg rángatja és ezért utálta meg őt a gyerek. Látom előre majd ő is úgy fog elbújni a mama elől mint a Glóbusz majonézes reklámba a gyerekek :D
2010. febr. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Az én anyósomék 5 percnyire laknak, mégsem jönnek. De nem bánom, mert nem tud mit kezdeni 6 hós babámmal.

Nincs egy barátnőd aki néha elválalná a gyereket, amíg elmentek kicsit?

2010. febr. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!