Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyes anyukak miert akarjak...

Egyes anyukak miert akarjak siettetni gyermekuk fejlodesi folyamatat?

Figyelt kérdés
Itt a gyk-n is azt olvasom meg barati korben is azt latom hogy egyszeruen nem hagyjak hogy a gyerek a maga tempojaban tudjon fejlodni hanem siettetni akarjak. De miert? Multkor is mentem a baratnomhoz (6 hos a kisfia) es mutatja nekem hogy nezzem meg milyen ugyesen ul mar a kicsi kozben meg parnakkal volt kitamasztva. Mondtam neki hogy ez nagyon nem tesz jot a gerincenek meg latszott a baban hogy dolne jobbra-balra es neki se kenyelmes. Azt mondja erre hat egy 6 hosnak mar ulnie kell!!! De miert kene? Vagy sokan itt ketsegbe esve irjak hogy 5-6 honaposan meg nem maszik mit tegyen? A masik a hozzataplalas azzal miert kell rohanni ha a gyerek emesztorendszere meg nem fejlett hozza? Van egy ismeroson akinek a babajanak szuletese ota gond van az emesztesevel ( csak szelcsovel tud kakilni ami szerintem eleve nem normalis) es mar 2 hosan elkezdett neki sutotokot adni. Egy masik ismeros a 4 hos babajanak mar kremturot ad. En ezt nem tudom megerteni aztan meg csodalkoznak hogy a gyereknek minden fele baja lesz. En a fiamnal sose eroltettem semmit hagytam hogy szepen a maga tempojaban fejlodjon hiszen nincs ket egyforma gyerek van amelyik elobb kezd el ezt vagy azt valamelyik kesobb.
2014. nov. 29. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Egyes anyukák miért hiszik azt hogy mindenkinél jobban tudnak mindent, és joguk van kritizálni más anyukákat?
2014. nov. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%
ne foglalkozz más anyukákkal. te igy gondolkodsz ők meg úgy. én is úgy gondolom semmit se kell siettetni, de ők is a legjobbat akarjak a gyerekuknek, és aggodnak értuk, anyák és ez a dolguk. úgysem fogod tudni jobb belatasra birni oket.
2014. nov. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Van egy csomó dolog, amiben a szakemberek sem értenek egyet,akkor a rengeteg anyuka miért csinálná ugyanúgy a dolgokat? Mindenkit a jóakarás vezérel az tuti.
2014. nov. 29. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%

Minden anyuka a legjobbat akarja a gyerekének ez nem kérdés. Ugyan akkor nagyon sok nyomás éri az anyát szülőktől, barátoktól, gyerekkel nem rendelkező okosoktól, internetről, könyvekből, csoportoktól, stb. Kisfiam anyatejes volt, nem hízott megfelelően, írattam neki több tápszert de a cumisüveget a szájába se akarta venni, végül 4 hónaposan hozzátápláltam, nem bántam meg. 9 hónapos koráig szopizott, ma már mindent megeszik nem válogat, szépen fejlődik. (2 éves múlt)

Nagy hordozókendő párti voltam, a fiam soha nem maradt meg benne, pedig azt mondják "ha nem hordozom nem is vagyok jó anya". 5-8 hónapos kora között csak kúszott, egyik nap felállt, majd le ült majd mászott. Pedig már gyógytornászhoz akartam vinni, hogy megállt a mozgás fejlődése. Én próbálok mindig az ösztöneimre hallgatni, és úgy tűnik ez be vállt, de iszonyatosan sokszor sírtam, évődtem, gondolkodtam, hogy vajon az a jó ha az érzéseim után megyek vagy az a jó amit mások írnak. Iszonyatosan nehéz egy édesanyának mert mindenki tökéletes babát szeretne, csak, hogy minden baba úgy tökéletes ahogyan van, és az orvoson kívül másra nem szabad hallgatni. Nem azt kellene nyomatni, hogy x hónaposan már ezt és ezt kell csinálnia, ha nem hogy x-z hónapos kora között. pl. ülni van aki 6 hónaposan gyedül ül van aki csak 10 hónaposan ül. De én is ezt olvasom minden hol, hogy 6 hónaposan már KELL!! Nem kell, csak lehetséges. Egy szó mint száz a sok-sok butaság ami kering attól szenvednek az anyák, mert azt hiszik nem tökéletes a babájuk, mert ezt ültetik a fülükbe tudat alatt. Ha nem szoptatsz már nem is vagy anya. Ha nem ül a babád x hónaposan akkor rosszul fejlődik, vidd "okosító" tornára. Alapozza meg most babája jövőjét, angol nyelvű kártyákkal. stb. Azt az egyet kéne minden anyába bele verni, hogy a TE BABÁD TÖKÉLETES, TE VAGY A LEGJOBB ANYUKÁJA!

2014. nov. 29. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az van, hogy látják az ismerősöket, akinek korán kezdett ülni a babája vagy épp mászni, menni stb. Mert ilyen esetek is vannak. De ritkák. Aztán olvassák itt. És úgy érzik mindjárt, hogy a gyerekük le van a maradva a többi vele egyidőstől.

Az én kisfiam 7 hónaposan ült egyedül, úgy, hogy nem dőlt el, 11 hónaposan kezdett mászni és 13 hónaposan menni. Sokak szerint ezek későnek számítanak, de szerintem meg egyáltalán nem. Nem erőltettem nála semmit és egyáltalán nem érdekelt, hogy "jajjj ez a nő is akkor szült kb. mikor én és az ő gyereke már rég ezt meg azt csinálja, az enyém meg nem..".

Azt hiszik az ilyen anyák, hogy ezzel jót tesznek a kicsinek, "fejlesztik", holott meg az a normális, ha a saját tempójában fejlődik. Mindennek eljön az ideje.

2014. nov. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van egy kedves rokonom, akivel egyidősek a babáink és az enyém mindig le volt maradva, az övé pedig előbbre. Ő állandóan azt firtatta, hogy az enyém miket csinál már, mászik-e már? És mindig lesajnált, hogy ő még mindig nem.. Most a babák már másfél évesek, az enyém mozgásban behozta a lemaradását. Most pedig az enyém sokkal többet beszél, a övé szinte alig. Ebből is látni, hogy mennyire különbözően fejlődnek a gyerekek. Hozzáteszem iszonyatosan rosszul esett, mikor állandóan azt firtatta, hogy húú még mindig nem csinálja a tied. Nekem eszem ágában sincs neki odavágni, ha mi valamiben jobbak vagyunk. MIért kell paráztatni a szülőket? :( Szerencsére a védőnőnk mindig megnyugtatott.
2014. nov. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Engem nem érdekel hogy mit csinálnak mások, ameddig nem akarnak nekem tanácsokat osztogatni. Én 6 hónapig kizárólag szoptattam, nem siettem semmivel és nem is tanítgattam semmit. Akkor segítek, amikor látom hogy próbálkozik valamivel. Másfél éves és már jó ideje önállóan eszik mindent. Nem is tűri, hogy etessük. Pedig sosem tanítottam rá. Én úgy gondolom hogy semmiről sem fog lemaradni. Nagyon értelmes és barátságos kislány. Szájba tudnám verni az olyan anyukákat, akik ki akarnak oktatni arról, hogy 6 hónaposan pörköltet (WTF???!) kellene ennie, stb. Én soha egy rossz szót nem szóltam / szólok semmihez, de ehhez képest már nem egy ilyen idióta megtalált. Na én EZT utálom.
2014. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ezt èn sem értem.. az én picilányon pl nagyon későn kezdett mindent 6 hónapos és 1 hetes volt mikor hasra fordult 7 hós elmúlt mikor mikor vissza. 8 hósan kezdett kúszni és felülni most 9 hónapos most kezd valami màszàs félét csinàlni. :-) doktot néni szerint minden ok csak lusti és az àtlagnàl nagyobb baba. Most 11 kg és 83 cm 9 hónaposan. Viszont màr csak reggek este eszik tàpszert mert nagyon szereti a kanalas kajcsikat. Majd mindennek eljön az ideje
2014. nov. 29. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Most mi is a kérdés? Szerintem Te csak megerősítést vársz, hogy te csinálod jól, jó anya vagy. Mindenféle rosszindulat nélkül, jól csinálod te is és minden anya, mert mindenki a legjobbat akarja a babájának és nem biztos, hogy az általad járt út másnak is a legjobb. Minden baba más és tudja azt az anyja, hogy mi jó a babájának. Ha meg rosszat tesz biztos nem szándékkal.hanem mert azt gondolta az a helyes. Nem kell mással foglalkozni.
2014. nov. 29. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
En nem azert irtam ki a kerdest hogy megerositest varjak vagy barkit kritizalni szeretnek hiszen a fiam mar 6 eves!!! Csak ezt latom mostanaban mindenhol hogy siettetni akarjak a gyerek fejlodeset es nem megvarni hogy a sajat tempojaban fejlodjon. Egyszeru kivancsisagbol tettem fel a kerdest es nem akartam senkit kioktatni nem az a tipus vagyok. Csak nem ertem miert kell rohanni mindennel hiszen nem marad le semmirol ha csak 1-2 honappal kesobb kerul sor pl. a hozzataplalasra vagy a maszasra stb. ez nem egy verseny
2014. nov. 29. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!