Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell siettetni mindent?

Miért kell siettetni mindent?

Figyelt kérdés

Értem ez alatt azt, hogy szerintem kórházban mindenkinek elmondták, hogy a csak szoptatott babáknál elég elkezdeni 6 hónapos kor után a hozzátáplálást. Néhány anyuka mégis 4-5 hónaposan, vagy még hamarabb elkezdi. És most nem azokról beszélek, akiknek nincs elég anyatejük.


Vagy akinek a babája már 10-12 hónaposan kanállal eszik. Mondjuk ezt nem tudom mikortól kellene, de az enyém még nagyon nincs megérve rá, pedig idősebb.


Vagy a bilire szoktatás. Nem hiszem, hogy egy éves gyereket már szoktatni kellene. Miért jó anyukáknak, ha fél évig is egyfolytában takarítják a pisit, kakit gyerekük után, az helyett hogy várnának.


Más példákat is tudnék mondani, de nem akarom nagyon húzni. Tényleg a véleményetek érdekelne. Érdemes minél hamarabb elkezdeni tanítani egy babát, kisgyereket olyanra, amire még talán nem is érett? Nem ítélkezem!


2013. jan. 18. 14:05
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezt én is látom! Legfőképp olyanoknál, akik túl kompenzálnak valamit a gyerekükkel. Értem, h nem tökéletes a párkapcsolatuk, vagy csak megfelelési kényszerük van, vagy csak bizonyítani akarják, h ők szuper anyák és a gyerekük ultra okos, ügyes és fejlett!
2013. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%
Hú, de egyre jár az agyunk!!! Robbanni tudnék, mikor valaki fikázza a másikat, mert még nem eszik kanállal, ne iszik csörösből...stb. És akkor mikor gyerek, a gyerek? Szerintem, ahogy a gyerek, úgy a szülők is feszegetik a határokat. Az tény, hogy minél hamarabb tanul meg vmit a gyerek, annál jobb. De, majd kínlódni, (ha egyáltalán kínlódás lesz a későbbiekben,) Te fogsz. Én nem hagyok beleszólni...meghallgatom, és vagy úgy teszek, vagy nem.
2013. jan. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól függ, mi az. Az általad felsorolt dolgok számomra nem tartoznak egy kategóriába.


Ahogy én csinálom (most a harmadik gyereknél):

-6 hónapig csak anyatej

-kanalat adok, amint lehet, 14 hónaposan már a levest is egyedül ették az enyémek, de ez szerintem nem fontos ilyen hamar, csak én utálok etetni :o)

-bilizést akkor kezdjük, amikor ők akarják, ebben ők diktálnak nálam


Amúgy szerintem alap az, hogy tanítani arra lehet, amire nyitott, és ami érdekli.

Megpróbálom úgy "megmutatni a dolgokat", hogy érdekese legyenek.

A siettetésben nem hiszek.

2013. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Akkor gondolj bele h az ismerősöm szegény babáját 2 hónapos korától csokival eteti!!!3 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást! pedig anyatejes.Én biztos nem kezdeném el 6 hós koráig, igaz az enyém tápszeres de örültem volna ha lett volna tejem.Ráadásul 4 hós korától bébikompban járkáltatják!Az ilyen szülők felelőtlenek és nem bírják kivárni h megnőjön a gyerekük.Ez itt a gond a többségnél.
2013. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
érdekesek*
2013. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
70%

Egyetértek veled!

Mondjuk az én fiam tápszeres volt,ami elég komoly kaki gondokat okozott, hiába próbáltunk több tápszert, ezért nekem el kellett kezdeni korán a hozzátáplálást.

Én is úgy vagyok vele,hogy minden gyereknek meg van a maga ritmusa!

A fiam pl. 10 hónapos is elmúlt, mire mászni kezdett. Már annyira beparáztatott egy-két anyuka, hogy elvittem neurológushoz, aki mondta, hogy nem érti ezt a rohanó világot, hogy miért kötelező minden gyereknek 10 hónapos korig mászni. Nincs semmi baja, majd megérik rá!

Sokáig nem is ült! Erre egy ismerős mondta,hogy hát ő már ilyenkor ültetné a babáját. Mondtam,hogy minek is? Hogy tegyem tönkre a gerincét. Ha tudja, majd megcsinálja!

Nem gondoltam,hogy órákat kellene gyúrnom, tornásztatnom szegénykémet, pusztán azért,hogy két héttel hamarabb csináljon valamit!

2013. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
47%

Mi 4-en vagyunk testvérek, és 1 évesen már mindent ettünk, szobatiszták voltunk, jártunk, és beszéltünk is. Szerintem a mai kisgyerekesek mindent túl aggódnak, mindent úgy csinálnak ahogy a nagykönyvekbe írva van. Én 5 hónaposan tejbegrízt ettem, akkor az én gyerekemnek mi baja lehet tőle?

Sőtt, úgy gondolom azért válogatósak az ételekben a gyerekek mert sok ideig csak egy-2 ízt ismernek. Az se normális hogy egy 3 éves gyerek még pelenkába rohangál... Tanítani kell őket minnél hamarabb szerintem mindenre.

2013. jan. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
A tanítás és ráerőltetés között különbség van!
2013. jan. 18. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem azzal nincs semmi gond, amit leírtál, kedves kérdező! Akkor van gond, ha valaki ezzel dicsekszik, vagy lenézi a másikat azért, mert az ő gyereke esetleg még nem csinálja ezeket a dolgokat.

Két gyermekem van, az elsőnél nem siettem el az önálló étkezésre tanítást, szobatisztaságot. 2 és fél évesen lett szobatiszta a fiam, igaz, hogy kb. 1 hét alatt pikk-pakk sikerült nappalra és éjszakára is. És nem esett vissza! Én ezt annak tudom be, hogy nem erőltettem, nem siettettem a dolgot.

A kislányomnál meg fogom próbálni másfél évesen, idén nyáron, hátha sikerül.

2013. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

mert rohano vilagot elunk, amiben a legfobb szerepet a na ki a jobb kerdes kapja. Nem ez van az iskolaban? Ki a legjobb tanulo? Aztan a munkaban? Az elmunkas dicserve, esetleg plussz fizetes, de a tobbit kutyaba se veszik. Igy az anyukak mar tudat alatt a legjobb gyereket akarjak, mert ugy erzik, csak igy fog tudni boldogulni.

De teljesen egyetertek veled, ha valamit nem csinal ugy mint a tobbi, akkor mar orvoshoz kell vinni. Az en lanyom is kicsit kesobb kezdett mindent mozgasilag, de mar 9 hosan mondta hogy baba, 14hosan csak bilibe kakil, mashova nem hajlando, a pisi is egesz ugyesen megy. Minden baba mas, es hagyni kellene oket had elvezzek amig gyerekek.

2013. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!