Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hos baba nem igazan eszik...

9 hos baba nem igazan eszik es emiatt vashiany alakulhat ki milyen vitamint lehet szedni hogy szoptatassal atmenjen a vas es ne legyen vashianyos?

Figyelt kérdés
2014. nov. 30. 08:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A vas felszivodasat a C-vitamin biztositja es a folsav.

Amikor nekem keves volt a vasam, a vasgyogyszerrel bevettem egy folsav tablettat, leguritottam fel liter frissen preselt narancslevet, ami tele van C-vitaminnal es nagyon jol ereztem magam orakra ra.

2014. nov. 30. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

vitamin helyett tápláld a korának megfelelően.

Mi az, hogy alig eszik????

2014. nov. 30. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem igazán megy át a szoptatással a vas. Épp azért kell legkésőbb 6 hónapos kor körül elkezdeni a hozzátáplálást, mert addigra kiürül a magzati korban összeszedett vasraktár és az anyatejjel nem lehet pótolni. Mostmár szüksége van húsra napi rendszerességgel. Ha nem eszi és igazoltan vashiányos, akkor a babánál kell pótolni a vasat, nem nálad.
2014. nov. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

9 hós, anyatej már nem elég neki, maximum mennyiségileg.


Ha eddig nem tetted, kezdd el hozzátáplálni, melyben legyen (a főzelék mellett) hal és csirkehús, meg tojás sárgája. Máj, belsőségek csak egy éves kora után.


Amúgy a vas nem megy át az anyatejből, kár is erőlködni.

2014. nov. 30. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
kezd el minél hamarabb hozzátáplálni. ne az anyatej legyen már egy 9 honaposnak a föétel. Nyugodtan adhatsz neki hust, halat, soskát, spenotot, meg c vitamint.
2014. nov. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
hu azert az ilyen kommenteken kiakadok.Nem hallottal meg olyanrol hogy egy baba nem igazan fogadja el az eteleket es inkabb szopizni akar?Nem ertem azt hiszed hogy nem adok neki enni???Minden nap probalom,de becsukja a szajat es ordit.Max tejpepet eszik.Ha a te babad becsukna a szajat amikor etelt akarnal belerakni akkor te mit tennel vele??Beleeröszakolnad??
2014. nov. 30. 21:33
 7/11 anonim ***** válasza:
a te fejedbe kéne agyat tömni.
2014. dec. 1. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
te valami nagyon primitiv emberke lehetsz....legyszike ne irj ide többet nem vagyok rad kivancsi .....tul buta vagy...a legközelebbi valaszodat mar nem veszem figyelembe
2014. dec. 1. 07:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Hány hónapos korában kezdtél hozzátáplálni?
2014. dec. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
miért primitív az, aki szól, hogy a gyereked éppen éhezik (tiltakozhatsz, de ez bizony minőségi êhezés)?
2014. dec. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!