Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Volt más is így a szoptatással?

Volt más is így a szoptatással?

Figyelt kérdés

8 hetes a kisfiam. Sajnálom, és szégyellem is magam, de nagyon nem szeretek szoptatni. Az jó, amikor ott fekszik a kisfiam a karomban, és látom, hogy annyira imádja, ezért erőltetem magamra. Alig várom, hogy hozzá lehessen táplálni és legalább 1-2 etetést kiváltson. Még midnig 3 óránként szopizik, sőt, már 2 óra után kezdődik a hiszti, pedig 150 alatt már nem is nagyon eszik, nő mint a gomba. Az egyik mellem kezd begyulladni, mert nem tudom fejni, de már napi 500 van benne, annyit szopik, csíkosodnak, elkezdtek lógni, pedig tornázom, és alapvetően nincsenek nagy melleim. 24 éves vagyok, ez lelkileg is megvisel, meg hogy a páromnak majd biztos nem fogok tetszeni stb, stb. Ráadásul még mindig sokszor fáj, ahogy szopik, pedig a védőnő azt mondta, hogy jól kapja be.

Lelkiismeret furdalásom van attól, hogy így érzek, és utálom magam miatta, de tényleg alig várom, hogy ne szopjon már, de kényszerítem magam, mert tudom, hogy ez a jó neki.


Volt valaki más is így vele? Ha igen, akkor mikor kezdte a hozzátáplálást és meddig szoptatott?

Kioktatást és leszólást nem kérek, köszönöm arról, hogy milyen sz@r anya vagyok, így is elég rosszul érzem magam, csak olyanok írjanak, akik voltak már így. Köszönöm!



2013. febr. 14. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
41%

èn is pont ilyen szar anya voltam. Nálam jobban senki sem utálta a szoptatást az tuti. Meg is mondtam hogy gyerekem azért nem lesz több, mert nem bírnék még egyet szoptatni, annyira utáltam. 2 lányom van.


elsöt 2 hós koráig szoptattam, a másodikat 3 hós koráig, de nekem ennyi éppen túl sok volt. fájdalmaim ilyen mértékben és ilyen sokáig soha nem voltak még.

2013. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%
Eleinte nekem is sokáig fájt a szoptatás, de idővel elmúlt. Én is rosszul éreztem magam miatta, mert amikor elkezdett szopizni, üvölteni tudtam volna, annyira fájt és már ideges is voltam. De elmúlt és utána olyan jó volt, annyira szerettem szoptatni. De kérlek, ha abba akarod hagyni a szoptatást, ne azért tedd, mert lógni fognak a melleid. Próbálj türelmes lenni, gondolj arra, hogy el fog ez múlni, nemsokára már jön a hozzátáplálás.
2013. febr. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Én is 24 vagyok 2 évig szoptattam a lányom.

Kicsit lóg a mellem de nem vészes, sőt nagyobbak is pedig már nem szopik.

A hozzátáplálást 3-4 hónapos kora körül elkezdheted, addig próbáld meg még ciciből etetni, utána konzultálj a gyerekorvossal és felírja a megfelelő tápszert.

Ha úgy érzed a lelki békéd nincs meg még így sem, akkor írass fel tápszert és ritkábban szoptasd.

Fontos hogy jól érezzétek magatokat!

2013. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
9%
első! az hogy valaki nem szeret szoptatni az még nem szar anya, senki sem szar anya, nem is értem hogy lehet ilyet mondani, aki alapból jót akar a gyerekének az nem szar anya, a legutolsó putriba levő anyuka ami épp hogy megtudja adni a gyerekének amit tud az sem szar anya mégis nélkülöznie kell a gyerekének! örülj neki hogy jó melegbe alszik a gyereked mert másnak még ez sem adatik meg! nem tudom nem szégyelled magad hogy ilyeneket mondasz? megdöbbentő!
2013. febr. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó! Az első válaszoló szerintem úgymond idézőjelben értette a szar anyaságot, nem komolyan gondolta, csak a Kérdező írta, hogy szar anyának érzi magát, mert nem szeret szoptatni és erre reagált. Egyértelmű, hogy attól nem rossz anya valaki, mert nem szeret szoptatni. Hozzáteszem én sem szerettem, de fel sem merült bennem, hogy rosszabb lennék ettől másoknál.

Érdemes többször elolvasni a hozzászólást, ha nem érted meg elsőre.

2013. febr. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
49%

Kedves kérdező. Ha tápszeres kiegészítésre szánnád el magad, akkor csak info-ként mondom, hogy nem kell receptre feliratni, bárki vehet gyógyszertárban, dm-be, stb tápszert. Annyi, hogy receptre valamennyivel olcsóbb.

Fájdalom ellen a bimbóvédőt próbáltad?

A cicid formájával meg ne foglalkozz, az még alakulni fog, ahogy szép lassan elmarad majd a tej...hidd el, és ez bíztasson, sokan irigykednek a sok tejedre!!!

Kitartást!

2013. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!