Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden nap adtok Vigantolt a...

Minden nap adtok Vigantolt a gyerkőcnek?

Figyelt kérdés
Két kicsi gyerkőcöm van. Az elsőnél adtam becsületesen minden nap, de bevallom őszintén most a másodiknál sokszor elfelejtem... 8 hós. Annyira szégyellem, és furdall a lelkiismeret, amikor eszembe jut, hogy kimaradt egy-két nap. Van, hogy 3 napig is elfelejtem. Akkor egyszerre megkapja a 3 cseppet. Mindent igyekszem hiánytalanul megadni nekik, de ez a Vigantol...
2010. jan. 30. 22:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Húúú, nekem is van, hogy kimarad egy-egy nap. Szégyellem én is, de tényleg, valamiért elfelejtkezem róla néha.
2010. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én is így vagyok vele, de megkérdeztem a dokit. Azt mondat, hogy nem gond, csak arra figyeljek, hogy 1 hét ne maradjon ki!!!!
2010. jan. 30. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 3-4 naponta adok neki 3-4 cseppet. Sajna én is elfelejtem, ráadásul olyan nehéz abba a nyamvadék cseppentőbe 1 cseppet felszívni...
2010. jan. 30. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Eddig még sosem felejtettük el beadni 9 hós lányomnak. Lehet azért, mert ott van a testápoló, meg a többi esti cucc mellet, amit minden fürdés után használunk. Így szemelőtt van, és elalvás előtt mindig megkapja. Olyan aranyos, mikor meglátja a cseppentőt, már tátja a száját :)
2010. jan. 30. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Fürdésnél kapja, a rutin része, így nem szoktam elfelejteni, pedig már a harmadik baba.
2010. jan. 30. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban velem is előfordult, hogy elfelejtettem. De, ha eszembe jutott sem mindig tudtam cseppenteni a szájába, mert összeszorította. Kanálból, tejcsihez keverve, meg azonnal kiköpte. Mostanában fordult a kocka. Odaadtam a kis kezébe az üveget, hogy vizsgálja meg. Forgatta, nézegette, rázogatta, majd elvettem és a saját nyelvemre cseppentettem egyet és mosolyogva kiáltottam, hogy dee szuuuper :D ő kacagta. Na azóta mikor meglátja az üveget és mondom neki, hogy itt a Vigi már tátja a száját. És amióta így szereti, azóta sosem felejtettem el beadni neki. Érdekes. :) Úgyhogy semmi baja nem lesz, ha kimarad 1-2 csepp, eleinte nekünk több is kimaradt. 8hós
2010. jan. 31. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem azért próbáld meg betartani a rendszerességet, nekünk (ebben a körzetben) naponta kell adni, a gyerekorvos tanácsára. Eleinte elfelejtettem én is, aztán kiírtam egy cetlire magamnak jó nagy betűkkel az emlékeztetőt, mostmár rutinszerűen nyúlok érte.

Nem ijesztgetni akarlak, de egy távoli ismerősöm babájának SOHA nem adott D-vitamint, és a kislány comcsontjai annyira görbék lettek, hogy most Pestre hordja mindenféle kezelésekre. Állítása szerint őt nem figyelmeztették a védőnők, hogy mindennap szedje.

A te eseted persze más, hiszen te azért adod, ha nem is rendszeresen, de én mióta láttam ezt a kislányt fokozottan figyelek az adagolásra.

2010. jan. 31. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Minden reggel 2 cseppet.
2010. jan. 31. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Minden reggel 2 csepp???? Nem sok??? Nekem azt mondták, hogy ha több megy a szájába mint 1 csepp, akkor hagyjam ki a következő napot!
2010. jan. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!