Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a hasán két apró pötty és...

Ha a hasán két apró pötty és egyetlenegy a derekán és popsin, azt tudjam be gluténallergiának? Most kezdtem bevezetni.

Figyelt kérdés

és ez igaz lehet?:

"hogy ha a bőrt széthúzzuk az ujjunkkal, és a kiütés elfehéredik, nem marad piros, akkor allergiás jellegű."



első nap kapott 1 mokkáskanálnyi glutént

2. bnap 2-őt

ma 3. nap 3 mokkáskanálnyit


de a füle mellett is van az arcon 3, de azt megint nem tudom kiütés e egyáltalán...



ilyesmi, csak nem ilyen rengeteg, hanem 1-2


[link]


2014. dec. 1. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doktornő hogy a gutèn allergia 8-10 hónaposan mutat tüneteket mert akkorra halnak el a bèlbolyhok ami a glutènallergia tünete...akkor kell gyanakodni ha ez időtàjt nem hízik hasmenèse van puffadt a hasa...külön felhívta a figyelmem hogy nem bőrreakció lèp fel ilyenkor.
2014. dec. 1. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ja vagy úgy.

köszi

2014. dec. 1. 22:04
 3/8 anonim ***** válasza:

A lisztérzékenység nem allergia, hanem egy autoimmun betegség. Nem bőrtünetek lesznek, és nem is ilyen hamar, hanem zsírfényű széklet, hasmenés, puffadás, nem megfelelő súlygyarapodás. Ahogy az előző írta, ahhoz idő kell, hogy a olyan fokú gyulladás alakuljon ki (elhaljanak a bélbolyhok), hogy az tüneteket okozzon.


Ettől függetlenül, valami más viszont kiüthette esetleg, gondold végig, hogy mit kapott még. Gondolom nem színtiszta glutént kapott, hanem kekszet, amiben azért más is van, illetve mást is evett gondolom még azokon a napokon.

2014. dec. 1. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

azt lehet tudni, hogy "bélbolyh elhalásnak" mekkora a kockázata és szoptatáson kívül lehet e ellene tenni valahogy? probiotikum esetleg..?


már kezdtem megnyugodni, hogy nem kiütés akkor.

de akkor mégiscsak lehet az..?

egy-két pötty..


igen most vezettem be először 1,5 %-os fehérjét tartalmazó bébiételt is, amiben van ricinusolaj is

2014. dec. 1. 22:48
 5/8 A kérdező kommentje:
* a bolyhokat nem mondjuk egyesszámban? bolyh :D
2014. dec. 1. 22:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Legtöbbször öröklött a glutèn èrzèkenysèg, vagy csak előjön mint az allergiàk...ne tömd szegènyt vitaminnal, vagy massal ha allergiàs akàr mit adsz neki akkor is az lesz....de szerintem semmi baja.

7hönapos a fiam korrigaltan 5. 3hönaposan vagyis korrigàltan 1 hónaposan kezdtük az utàntàplàlàst a hónap vègèn màr kekszezett, orvosi ellenörzès alatt van a koraszülöttsèg miatt, új èteleknèl mindig van rajta egy kèt pötty főleg de soha nem mondta a doki hogy az kiütès szerinte az allergiàs reakci főkènt ekcèmas, vagyis bőrszàrazsàg ès viszketès kisèri, nagyobb területeken pirosodik a bőr stb...nem egy kèt pötty...

2014. dec. 2. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

értem, csak mai nap a hasáórl elmúlt teljesen, erre már meg a csuklóján van két pötty..

de próbálom nem idegesíteni magam feleslegesen

2014. dec. 3. 09:32
 8/8 A kérdező kommentje:
*hasáról elmúlt
2014. dec. 3. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!