Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődés-kérdés 6...

Mozgásfejlődés-kérdés 6 hónaposnál: normális ütemben fejlődik szerintetek? Hasáról hátára napi több alkalommal is fordul, vissza csak az oldalára, négykézláb viszont billeg előre-hátra. Többi lent.

Figyelt kérdés

5 hónapos 1 hetesen fordult először hasról hátra a 6 hónapos fiunk.Vissza csak az oldaláig sikerül neki,mondjuk,nem is erőlteti,inkább "billen".6 hónapos status-on rendben találtak.Mivel segíthetném a hátáról hasára fordulást? (lepedős trükköt kivéve,mert azt csináljuk néha,élvezi nagyon)

Tegnapelőtt viszont négykézlábra áll és billeg előre-hátra,ez a legújabb.Ezeket mind csak az ágyunkon hajlandó csinálni,a földön a játszószőnyegén csak "repül",ott nem bűvészkedik-ezt is furcsállom.

Orvoshoz majd csak tanácsadásra mennénk a jövő héten,de hátha addig elláttok tippekkel,ötletekkel :-) Köszi!



2014. dec. 3. 15:23
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen jól fejlődik, ne siettesd.
2014. dec. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen rendben van a babád. A játszószőnyeg keményebb, azért nem fordul meg rajta. Majd ott is fog...
2014. dec. 3. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Akkor jó,szerintem is minden oké,de azért bujkált a kisördög,mert más anyukáktól hallom,hogy az ő babájuk 6 hetes kora óta alszik éjjel (nem hiszem,hogy 10ből 10 anyuka pont ilyen szerencsés,akivel beszéltem) 3 hónaposan már fordult és 6 hónaposan bőven mászott...

Szóval a "nagykönyv" szerint igen,jól fejlődik,csak elbizonytalanított a többi anyuka.Ritkán járunk egyébként közösségbe,pont a "szuper gyerekem van és kiokosítalak" típusú anyukák miatt.Általában a tanácsadás alkalmával jönnek össze,amikor sok okos van kis helyen és akkor úgy érzem,hogy mi le vagyunk maradva;pedig nem.

Köszönöm a megerősítést azért,mentek a zöld pacsik.

2014. dec. 3. 16:08
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Én nem értek egyet az eddigi válaszolókkal. Elvileg 6 hónaposan mindkét irányba kellene fordulnia, hátról hasra is. Persze pár nap, 1-2 hét késés nem gond, de lassan meg kellene csinálnia. Mást nem kell még tudnia (kúszás, mászás, ülés, stb.).
2014. dec. 3. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

A "nagykönyv" átlagot ír.A legtöbb baba által tudott dolgokkal.

Ettől függetlenül lehet előbb és lehet később is csinálniuk a dolgokat.

Azért mert még nem fordul hátról hasra én nem aggódnék,mert a többit már csinálja.

Ne erőltesd,ha elég erős lesz hozzá majd megcsinálja.

A lényeg az lenne mindegyik babánál,hogy Ő maga akarja csinálni,de sajnos sok szülő erőlteti,hogy azt tudja mondani,hogy az enyém már ezt meg azt csinál.

Csak mikor majd tartási nehézsége lesz a gyerekének,meg gerincferdülése akkor nem fogja tudni,hogy mitől:(

Persze bele sem gondol abba,hogy Ő erőltette annak idején a babáját.

Ne aggódj,majd ha tudja megcsinálja.Az sem baj ha "későn".

Ha nem tudja(amit kétlek a leírtak alapján) akkor Te úgysem tudod neki megtanítani,hanem csak szakember.

2014. dec. 3. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen egészséges gyerekeim 6 hónaposan csak az egyik irányba fordultak. Később minden lépcsőfokot betartva szépen fejlődtek. Biztos vannak szuperbabák, de a nagy átlag a papírforma szerint fejlődik, ezért is vannak megadva ezek az időpontok.

Aggodalomra semmi okod, én a helyedben többet raknám a földre játszószőnyegre, hogy kemény felületen is begyakorolja a tudását, illetve a kúszás-mászás is jobban megindul, ha van tere.

2014. dec. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az átfordulás esetében a 6 hónap nem az átlag. A babák 3-6 hónapos koruk között fordulnak át, az átlag 4,5 hónapos kora körül. Nyilván nem lesz semmi baja, ha csak 7 hónaposan fogja csinálni, de jövő héten, amikor mentek a tanácsadásra érdemes megemlíteni az orvosnak.
2014. dec. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Na az én fiam pedig nem forog semerre, most volt 6 hónapos, viszont gyönyörűen ül a gyógytornász szerint ahova 3szor járunk egy héten. Azt mondta ha akarna tudna fordulni, csak lusta.
2014. dec. 3. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos volt a babám,egyik irányban sem volt hajlandó forogni csak oldalra.elvittem egy ismerős gyógytornászhoz,aki mellesleg Dévényes.megállapította hogy kicsit feszes a háta + rossz a technikája ezért nem forog.engem is mindenki csak altatott a lusta baba dumával.ne hallgass senkire csak a megérzéseidre.ha Te úgy érzed valami nincs rendbe,járj utána.nem veszítesz vele!
2014. dec. 4. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Megkérdeztem a dokit és azt mondta,hogy semmi baja.Azóta egyszer csak fordult hátáról hasára is,de inkább véletlen volt.Viszont a kúszás beindult.Köszi még egyszer!
2014. dec. 17. 16:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!