Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon száraz egy pár napja...

Nagyon száraz egy pár napja az 5 hónapos babám bőre, mivel kenjem be?

Figyelt kérdés
Ugyanazt a fürdetőt használom mióta megszületett, így nem hiszem, hogy attól. Egy pár hete vettem Johnson's levendulás babaolajat, amivel fürdetés után masszírozom. Eddig másik babaolajat használtunk. Talán azóta tapasztalom, hogy egyre szárazabb. Először csak a mellkasán, majd oldalt is. Olyan mint, amikor nekem is kiszárad a lábam és szinte hámlik(persze nem, csak ilyen fehér). Létezik, hogy babaolajtól? De ez pont arra lenne, hogy finom, puha legyen a bőre. Mivel kenhetném be neki? Kinek mi vált be?

#száraz baba bőr
2014. dec. 9. 09:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nekünk a Cremos Aquosus vált be. A doktor felírhatja, de recept nélkül is kapható. Mi már nem csak a gyereket, hanem magunkat is azzal kenjük. Gyógyszertári kevert krém és nagyon szuper. Az ára is kb 300 Ft. Amúgy a johnson's olajtól lehet szárazság. Nagyon szárítanak a termékeik.
2014. dec. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nekünk "tejkrém"-et írt fel a gyerekorvos ilyenkor.
2014. dec. 9. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
én is sok helyen olvastam hogy ez a márka szárít. nekünk a fiam lába a lábfej hajlata kezdett nagyon száradni, és a körömvirág krém rá a legjobb. de nálunk nem volt semmilyen váltás tehát valamitől. de nálatok valószínű az olaj miatt. használjátok azt amit eddig és meglátod hogy javul e.
2014. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olyan hihetetlen, hogy ha a babákról van szó, szinte mindenkinek a Johnson's termékek ugranak be, mivel erre specializálódtak és azt gondolná az ember, hogy milyen szuper márka, babának csak ezt veszem és már nem először hallom, hogy gond volt vele, nem jó a babának. Na de egy olajtól nem gondoltam volna, hogy pont ellenkező hatást vált ki. Viszlát Johnson's termékek! :(
2014. dec. 9. 09:40
 5/12 anonim ***** válasza:
hát sajnos ki kell tapasztalni. van akinek bejön van akinek nem. én pl száj huzogatva vettem popsitörlőt tőlük de nagyon jó minden szempontból. tehát abban kellemesen csalódtam. a nővérem a fiára ezeket a termékeket használja, ismerősük a johnson's nál dolgozik és ő hozza nekik és semmi baja a fiának tőlük.
2014. dec. 9. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
bármilyen hihetetlen a sima mezei étolaj tökéletes...
2014. dec. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jó a sima étolaj is, jó a DM-es babaolaj is, ha nagyon száraz foltokban, akkor a gyerekorvos nagyon jó zsírozókrémet tud rá felírni.
2014. dec. 9. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Tévhit,hogy az olaj jól hidratál. Ne használj olajat,főleg ne johnsonst! Engem még a Nivea babaolaj is irritált felnőtt létemre...Kisbabát eleve felesleges bármilyen olajjal,testápolóval kenni,tönkremegy a bőr védekező funkciója és sok méreganyag kerül a picibe. Amit ajánlok: Naturland mosdókenőcs(ung. hydroph.), amivel fürdés előtt "szárazon" átkened a babát,(nem kell higitani,jó sűrű kenőcs,de kenhető) majd leöblited a vizben. Megtörlöd és kész. Ha helyrejött a bőre, ajánlom a Dm termékét, Babylove fürdetőket,nagyon jók, nincs tele vegyszerrel.
2014. dec. 9. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
amit az első írt, ez gyógyszertárban kapható kb 400 ft. Tuti jó, még felnőttnek is érdemes kipróbálni :)
2014. dec. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem cremost, hanem cremort akartam írni :D
2014. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!