Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pozitív steptococus tenyésztés...

Pozitív steptococus tenyésztés után álltalában a baba mennyi idős koráig jöhet elő betegség a fertőzés miatt?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, és a korházban is azt mondták 3-4 hós koráig bármi gond van gyanakodni kell a fertőzésre.Az érdekelne akinek esetleg ilyen volt, mikor jött ki a babánál? Álltalában mikor jön elő? És miből vették észre?
2014. dec. 9. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
általában koraszülöttek az ilyen babák, tüdőgyulladásosak is soktak lenni
2014. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Babám nem lett koraszülött, és a korházban vérből nézték neki, mind a 3 nap amíg bennt voltunk nem volt jele a fertőzésnek, akkor remélhetőleg már nem is lesz?

Csak ilyesztő amiket olvastam, és a kórházban is a lelkemre kötötték bármi gondom van a babával, azzal kezdjek az orvosnál, hogy a tenyésztés pozitív volt szülésnél

2014. dec. 9. 10:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Két típus van: vagy 12-24 órával a szülés után okoz fulladást, légzési elégtelenséget, keringési zavart, vagy 3-14 hetes korig jön elő agyhártyagyulladás formájában. Minden tájékoztatást megadtak a kórházban, gondolom kapott antibiotikumot is, ne izgulj, ne stresszelj, figyeljetek nagyon, és ha szokatlan dolgot észleltek, levert lesz, bágyadt, sugárban hányna, csillapíthatatlanul sírna, forduljatok orvoshoz.
2014. dec. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A korai fertőzés az első napokban jön elő. Az én. (nem koraszülött) fiamnál 6 órásan jöttek a tünetek. Vérmérgezést kapott, két hétig voltunk kórházban.

A kései kb egy héttől 4 hónapig. De jellemzően egy hónap körül"robban". Sajnos vissza ia lehet fertőzni, nagyon kell ügyelni a higiéniára, a puszival is vigyázni kell :(

Kb 4 hónaposan már elég erős az immunrendszere, hogy ne okozzon komoly gondot egy esetleges fertőzés.

Legkisebb bizonytalanságra nézni kell crp-t, garatváladékot. Nehezen telik el ez az idő, már kétszer csináltam végig. De mindketten egészségesek! Az elsőnél nem is tudtam, a másodiknál maximálisan odafigyelt ránk mindenki az előzmények végett.

Jó egészséget Nektek!!!

2014. dec. 9. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!