Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másnak is ilyen sokat alszik...

Másnak is ilyen sokat alszik 2 hónap körüli babája?

Figyelt kérdés

2 hónapos lesz pár nap múlva a kislányom. Este 8tól reggel 8ig alszik, majd 1 óra ébrenlét után alszik fél órát, majd újabb 1-1.5 óra ébrenlét után alszik 4-5 órát. Majd újra fél órát és már este is van és jön az éjszakai alvás. 4szer eszik egy nap, igaz nem keveset, 180miliket, gyarapodik, jó kedvű kisbaba, amikor ébren van figyel, nézelődik.

Ugye normális ez?

Nekem azért furcsa mert a kisfiam már újszülöttként sem aludt ennyit, ő 2 óránként kelt éjjel is enni, nappal is csak fél-fél órákat aludt, ritkán aludt 2-3 órát egyhúzóra.


2014. dec. 9. 12:30
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem is szinte kezdetektől végigaludta a kislányom az éjszakákat, és napközben is aludt néhány órát. Én nem tartom furcsának, de kérdezd meg a védőnőt, vagy gyerekorvost, ha aggódsz.
2014. dec. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rákérdeztem már és bár félig-meddig normálisnak tartják, szerintük fel kellene keltenem legalább a nappali alvásánál. 3 hete pár nap felébresztettem a nappali nagy alvásánál 3 óra után, akkor elvolt csúszva az esténk, mivel többet evett ezért estére nagyon fájt a hasa és akkor nem aludt el 8kor, hanem 11ig kínlódtunk vele. Mióta nem szólok bele az alvásaiba azóta minden rendben. Csak néha elkezdek kicsit aggódni, hogy nem-e valamilyen betegségre utal.
2014. dec. 9. 12:53
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem beteg. Így fejlődik csak igazán jól. Kisfiam még három hónaposan is rengeteget aludt, másfél órákat volt ébren, aztán kidőlt 3 órára. Éjjel is jó alvókája volt. Örülj ennek! Kislányom más természet, sokkal kevesebb az alvásigénye, mint a fiamnak. Lehet a testvére, majd nem lesz ilyen álomszuszék.
2014. dec. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, és jól teszed, hogy nem ébresztgeted. Majd ébred, ha éhes.
2014. dec. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!