Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Masnak is van hogy 18 honap...

Masnak is van hogy 18 honap koruli, eddig egyedul elalvo babaja egyik naprol a masikra nem akar este elaludni?

Figyelt kérdés

Majdnem 17 honapos a kisfiam. 2 honapos kora ota atalussza az ejszakat es egyedul is alszik el delutan es este is. Szopja az ujjat. Mese, kis dudolgatas es tente.

3 nappal ezelott kezdodott hogy nem akar lefekudni. Amig ott vagyok vele eleinte csak pakolassza az allatkait. Aztan elkoszonok es otthagyom, de a lampat lehalkitva rajtahagyom es az ajtajat is nyitva hagyom felig. Hozzafog sirni. Ha visszamegyek kikeredzkedik, de 1/2 perc mulva vissza a kisagyba. Pakolaszas, helyezkedes....Megint elkoszonok es otthagyom. Ezutan siras ekkor mar csak 5-10 perc utan megyek be. Akkor egybol hasra vagja magat, de amint ellepek a kisagytol mar fol is pattan. Valamelyik este 1.5 oraig probalkoztunk es vegul at kellet vigyem az en agyamba, ott aludt el (soha nem alszik ott) es vegul ugy vittem vissza a helyere.

Masnak is volt ilyen idoszak? Gondoltam mar szeparacios szorongasra, de napkozben jol elvan nelkulem is es egyedul alszik el delutan. Meddig tart ez? Van valakinek hasonlo tapasztalata vagy tippje hogy mi lehet ez?

Koszi


2011. febr. 8. 04:05
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam szintén 17 hós. Ahogy írtad, 2 hós kora óta alszik éjjel, nem kellett soha ringatni (mondjuk sok meló van benne, de ezt Te is jól tudod), szóval mindig egyedül aludt el. Aztán 2 hónapja egyszer csak mintha félt volna az ágyától, amit egyébként imád, nem volt hajlandó délután lefeküdni, de nagyon álmos volt. Csak ha a karomba vettem, ott azonnal elaludt. De csak addig, amíg ott voltam, ha megpróbáltam ott hagyni, üvöltött. Hagytam sírni 2-5-10-15 percig, nem hagyja abba. Aztán este előröl kezdődött. Kb. 2 hét kellett neki, amíg visszaállt a régi rend, újra alkalmaztam a kezdetekben sikerrel használt felvesz-letesz módszert. Most is vannak még ilyen napok, néha előjön, de többnyire már a régi rend állt helyre. Sohasem tudtam meg, mi lehet a baj. Nálam tapasztaltabb anyukák szerint szeparációs szorongás, ráadásul én terhes vagyok és van, aki szerint ez már féltékenység. Csak mindkét verzió fura nekem is, mert napközben dolgozom és sokat van nagyikkal és soha nincs gond ebből, nem rohan oda hozzám, nem sír, ha nem vagyok mellette. Féltékenység... alig érti mi van, és ha épp beszélünk is róla, csak odajön, felhúzza a pólómat, hoz egy állatkát és simogatja a pocimat, meg mondogatja, hogy bababababa, nem hinném, hogy érti annyira, hogy féltékeny lehessen.

Szóval tanácsot, meg igazi választ nem tudok sajnos adni, de talán segít a tudat, hogy látszólag általános helyzet ebben a korban, én mástól is hallatottam már ilyen alvásgondokról ebben a korban.

Kitartást és szép napot!

2011. febr. 8. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Éppen most szenvedek a kisfiammal, mert nem akar elaludni :)

Ugyan ő még csak 15 hós és ez a délutáni alvás, de valami gáz lehet, mert kb. 2 hónapos kora óta egyedül alszik el napközben és éjszaka is, nappal 3 órát, éjszaka 11 órát alszik mukk nélkül.

Ez már a második alkalom, hogy ugyanúgy fektetem le, mint mindig, de csak ordít folyamatosan. 5 percenként bemegyek hozzá, akkor megnyugszik, de ahogy kijövök, elkezd ordítani. 1 órán volt türelmem hozzá, most már kivettem a kiságyból.

De hogy vajon miért lehet ez?????

2011. febr. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!