Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdte el érteni, amit...

Mikor kezdte el érteni, amit mondtok neki, beszéltek hozzá?

Figyelt kérdés
Van egy 6 hónapos babám. Sokat beszélek hozzá a kezdetektől, de ugye még nem nagyon érti csak csodálkozva néz rám. Mikor kezdi megérteni úgy nagyjából a dolgokat, amiket mondunk?
2014. dec. 9. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érteni 10-12 hónaposan már kezdik ,de lehet,hogy előbb is,őszintén szólva nem néztem utána .

Ezt nehéz is megmondani,hiszen amíg nem tud beszélni,járni,mutogatni,addig semmiféle visszajelzés nincs amiből biztosra mondhatná az ember,hogy megérti.

2014. dec. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosat nem tudok írni, de nagy kópék ám a babák!!! A nagyobbik fiunk amikor elkezdett beszélni, akkor visszamondott minden mesét amit gyakrabban hallott, még azokat is amiket régen meséltünk neki, amikor még nem beszélt....
2014. dec. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém most 17 hónapos, talán két-három hónapja jöttünk rá, hogy mindent ért és akár utasításokat is végrehajt. Már ha nem huncutkodik és csak azért sem csinálja.:)
2014. dec. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
10 hónapos kora körül. A szakkönyvek szerint is olyan 10-12 hónapos kora között a babának egyszerű szavakat meg kell értenie, sőt némely szót értelemszerűen is használnia kell. Értenie kell: Nem szabad! Nem! És használnia kell: Apa, Mama, Papa, Nem. Az én fiam 11 hónapos lesz mindjárt és ezek mellett mondja azt is, hogy Anya, valahogy így: Ányááá.
2014. dec. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogy vèletlen-e de pl a 7 hónapos fiam kb 2 hete kezdte hoy ha elindul valamihez (kûszva) amihez nem szabad ès ràszólok begyorsít ès kapkod hogy mèg előttem elkapja...

Ès ha modom neki hogy nèzd követi az ujjam...elèg sokszor.

De persze a nevère nem reagàl :-)

De hogy ezek mennyire tudatosak nem tudom, az tűnt fel hohy 90% ïgy reagàl.

2014. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szerintem már egy 6 hónapos is sok mindent megért. Ha van napirendetek és mindig mindennek ugyanaz a neve, akkor bizony megérti.

Nekem 5,5 hónapos a lányom és az eszünk és pacsizunk szavakat bizony érti és "válaszol" rá.

2014. dec. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Igazad van kedves utolsó válaszoló! Most kapcsolok, hogy ha mondom, hogy pancsi, akkor fülig ér a szája és elkezd hadonászni. Tátá szóra szintén tízórai után. :)
2014. dec. 9. 16:56
 8/9 anonim ***** válasza:
nekünk imádja a fiam a macskáinkat. mindig mondtam neki hogy "ott a cica" amikor a közelébe ment. most 6,5 hónapos és ha mondom neki hogy ott a cica rögtön kapkodja a fejét és keresi, tehát ezt már pl megérti. szóval amit kezdetektől hall, azt szerintem már ilyen idős korban megértheti részben. de ez még nagyon kezdetleges nyilván.
2014. dec. 9. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Igen, ilyenekre gondoltam. Persze egész nap beszélünk hozzájuk, azt még nem értik, de ilyen szavakat amiket konkrét tevékenységhez tudnak kötni azokat már igen. :)

2014. dec. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!