Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyermekének van...

Akinek a gyermekének van alvókája/alvós állata, az hogy szoktatta hozzá és mikor?

Figyelt kérdés

2014. dec. 10. 10:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy nem sikerült. Aztán olvastam, hogy nem is lehet "hozzászoktatni". Ő választ, hogy mit szeret. Nálunk a takaróját választotta, azt keresi alváskor. Pedig kapott alvós rongyit, macit, minden félét. Még cumi se kellett neki. Csak a takarója. Fogalmam sincs, mi alapján választotta és miért pont ezt :)
2014. dec. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
miota alszik vele?
2014. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Kb 6 hónapos korától úgy aludt hogy cumi, maci, akkor még ugye én adtam a kezébe, nem erőltettem, de odaraktam, ő meg gyömöszkölte és úgy aludt el. De ezzel a párosítással bárhol elaludt egyedül.

A cumit hamar elhagyta a maci maradt.

2014. dec. 10. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Első perctől volt 1-2 db az ágyukban. Aztán valamikor a kezükbe került, nem adtuk. És jött 1-2 db, amit ők választottak. Nyaralni fejenként 2-3 db-bal járunk meg a kedvenc pléddel a kicsinek, így bárhol alszanak gyakorlatilag.
2014. dec. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett hozzászoktatni. Ő választja ki. Csecsemő kora óta van egy kis cicás pléd, ami nélkül nem tud elaludni, plusz választ még valami plüst a tárolóból, sokszor nem is egyet, amiket gondosan lefektet maga mellé, betakargat a cicás pléddel. Ez mindenestés szertartás, de ha én ajánlok neki vmi állatkát, azt szinte biztos, hogy visszautasítja. A cicás pléd annyira szentséges szent, hogy kimosni is csak szökőévente egyszer szabad, mert úgy már nincs meg az a jellegzetes illata, és végig ott ül a mosógép előtt, és nézi, ahogy körbe forog. :-) Nem téveszti szem elől.
2014. dec. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Szóval akkor lehetőséget kell neki biztosítani. Nincs cumija neki se, nem vettem észre, hogy valami plusz kellene az alvásához eddig. De a fiam cumis, neki az az "alvókája", úgy gondolom, kislányomnak se ártana valami...
2014. dec. 10. 10:57
 7/11 anonim ***** válasza:

a lányom olyan egy éves kora körül kezdett el válogatni esténként a plüssök között, minden nap mással aludt, nem volt kifejezett kedvence, aztán amikor bölcsis lett kapott tőlem egy lila plüsspónit, na onnantól ez volt "AZ alvós". Oviba kerülés környékén kapott egy macit, Jázminnak nevezte el, hamar átvette a trónt, azóta az a fő-fő alvóka. A lila póni is ott lakik az ágyában, de Jázmint visszük nyaralni, napi szinten oviba stb, már 23 éve trónbirtokló. Múltkor elalváskor azt motyorászta nekem a lányka, hogyha tűz ütne ki és gyorsan kéne menekülni és csak egyvalamit tudna vinni, akkor tuti Jázmint kapná fel... :)


A fiam sokáig semmti nem tűrt meg maga mellett az ágyában, ha véletlenül betettünk neki egy plüsst, hogy hátha ölelgetné ,akkor nagy ívben hajította is ki... amúgy se játszott sosem plüsökkel. Amikor elkezdtük a bölcsis beszokást, arra gondoltam ,hogy tényleg ideje lenne valami fétist találni neki, mert kell egy otthoni tárgy kapaszkodónak, így kiválasztottam neki egy vörös panda-plüsst itthon, és minden nap hűségesen vittük a bölcsibe, megkértem a gondinéniket, hogy adják neki oda alváshoz stb. De nem kellett neki sokáig. Aztán egyszer valahogy rákapott Somára, és utána szerette, vitte, később kapott még egy macit ,az lett Móra, legtöbbször őket viszi oviba - bár itthon a mai napig cserélgeti mikor mivel akar aludni este.

2014. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem választ magának, ha igénye van rá. Tegyél oda pár dolgot, de rászoktatni nem lehet.

Az én fiamat egyáltalán nem érdeklik a plüssök, kivéve egy ronda kis patkányt, de azt szinte le sem teszi.

2014. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kisfiamnak 3 aranyos kis rongyija is van, de egyik sem kellett neki. 1 éves koráig én altattam kézben, majd 1 évesen úgy döntött egyik nap hogy nem akarja hogy ringassam, így bekerült a kiságyba és egyedül aludt el. Másnap már nem is ringattam csak beraktam a kiságyba, ekkor került elő a tescoban vásárolt Micimackó (amiről csak annyit kell tudni, hogy Apa választotta neki és a kisfiúnk akkor nagyon örült neki).

Odaadtam neki és mondtam neki hogy a mackó is álmos, fáradt, aludjatok. Na ekkor kezdődött a ragaszkodása a Mackóhoz és most 20 hósan is csak ezzel hajlandó aludni, na meg a takarójával, mert ahhoz is időközben ugyan így elkezdett ragaszkodni.

Napközben is cipeli a mackót és néha a takarót is.

Én ennek nagyon örülök, rettenetesen aranyos ahogy ragaszkodik ezekhez.

2014. dec. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem kell feltétlenül szokatni, lehet nem is alvós állat lesz hanem cumi. Majd valamit kitalál magának hidd el.

Nálunk egy alvós takaró lett végül, pedig nem is ezzel takartam be mikor aludt, de aztán elkezdett ehhez ragaszkodni és megnyugtatta.

2014. dec. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!