Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A nehéz szüléssel, császármets...

A nehéz szüléssel, császármetszéssel született babák, kisgyerekek érzékenyebbek mint a többiek?

Figyelt kérdés
2014. dec. 10. 21:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy van összefüggés. Pl bátyámmal anyukám elmondása szerint kifejezetten könnyű szülés voltunk, de ő sokkal érzékenyebb most is, baba korától kezdve, mint én.
2014. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A babám császármetszéssel született. Nagyon kiegyensúlyozott baba. Állandóan vigyorog és kacarászik. Nagyon anyafüggő, de ezt nem a császármetszésnek tudnám be. Nem hiszem, hogy van összefüggés a szülés és a gyerek érzékenysége között.
2014. dec. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. dec. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kétlem,hogy lenne összefüggés. Egy ismerősöm 72 óra fájás után császárral szült és totálisan rugalmas a lánya,nem hisztis. Én lányom rettentő hisztis,bár nem érzékeny az igaz. Egy barátnőmnek beindultak a fájások a 38.héten,burkot is repesztettek,4 óra alatt megszült és pont a napokban beszéltünk erről az érzékenység dologról és mondta hogy neki tényleg anyámasszony katonája a fia és most lesz 1 éves.
2014. dec. 11. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sürgősségi császárral (toxémiagyanú és agyvérzés kockázat miatt) született a kisfiam- szerencsére mindketten egészségesek vagyunk.

Már ovis és erős, karakán kiskölyök, igazi kis bandavezér.


Ha az érzékenységet lelki alkatra érted (pl. könnyen elpityeredik, visszahúzódóbb, inkább támogatásra, bátorításra szoruló stb.), akkor az én kisfiamra ez jórészt nem igaz, szerintem nincs a születésének körülményei és a lelki alakata között ilyen szoros összefüggés.


Sokkal inkább a családban látott minták, a genetika határozhatja ezt meg.


Ha az érzékenységre szociális érzékenységet értesz (segítőkészség, kisebbek támogatása, együttérzés stb.) az pedig tényleg tanult viselkedés, tehát jórészt szülői felelősség és később a közösségben "felszeredett" minták. Ez meg pláne nincs összefüggésben a születés módjával.

2014. dec. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, arra gondoltam, hogy egy elhúzódó, fájdalmas, sok orvosi beavatkozással járó szülés megviselheti-e a babát, hogy később nehezebben tud alkalmazkodni, sírósabb, félénkebb, túlérzékeny legyen. De ezek szerint valószínűleg ennek a későbbi környezet vagy a genetika inkább az oka.
2014. dec. 11. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!