Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a tapasztalat, tényleg...

Mi a tapasztalat, tényleg érzékenyebbek, kényesebbek a fiúk?

Figyelt kérdés
2013. aug. 6. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szigorúan saját tapasztalat, de a mi környezetünkben tényleg sokkal érzékenyebben (sőt, nyafogósabbak) a fiúk. De ez csak 10 kisgyerekkel való tapasztalat, szóval nem túl nagy a minta :)
2013. aug. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az enyém se reprezentatív, de én is ezt látom. A lányom mondjuk extra jól bírja a gyűrődést, de az ő korosztályából a fiúk elég nyávogósak. És a fiam is is sokkal nyafkább, mint a lányom, jobban megviselte a fogzás, ha megüti magát, tovább sír, tovább kéri a babusgatást, "szenved", ha beteg. Mint egy férfi.:)
2013. aug. 6. 21:49
 3/11 krisztivan ***** válasza:
Érdekes de pont ma beszéltünk erről barátnőmmel.A fiam valahogy extra jól bírja a fájdalmat.Volt hogy középfülgyulladása volt és erre csak a doki jött rá mert meg se mukkant,de például az oltásoknál sem sírt sosem.Nagyon furcsa,néha már ijesztő.Szóval az én "reprezentatív" felmérésemből az jött le,hogy nem nyafogós:-))
2013. aug. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam egyértelműen érzékenyebb mindenben, még csak 1 éves,de 2 kislányt simán kitesz :)
2013. aug. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 16 hónapos. Van egy vele egykoru kislány barátnője és én meg pont az ellentetjét tapasztalom, hogy a kislány hisztizik, nyafog. Az én kisfiam meg nagyon ritkán sír, másabb. Szoktuk is mondani, hogy igazi kislány és kisfius a viselkedésük! Ez csak 1 tapasztalat.
2013. aug. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem se a lányom, se a fiam nem sírt az oltásoknál, ez eszembe se jutott.:)

De váratlan helyzetekben látom őt érzékenyebbnek, pl. esés. És a lelke. Könnyebben megsértődik. Azt nem mondanám, hogy sírós gyerek, csak több vigasztalás kell neki, mint a lányomnak. És mivel a lányom extra jól bírja, ("puszi-semmibaj-futás") talán ezért tűnik érzékenynek, pedig más gyerekhez képest tényleg nem az.:)

2013. aug. 6. 22:07
 7/11 Kiscsillag7906 ***** válasza:
Nálunk is pont ugyanez volt, hogy a fiamnak gennyes középfülgyulladása volt, nem sírt, nem nyávogott. Nálunk is a doki jött rá. A kicsi 15 hós , na ő sem nyafis. A nagyfiamnál sem tapasztaltam ilyet mikor kisebb volt. Barátnőméknél pedig fordítva van. A lány aki 5 éves, jobban bírja a fàjdalmat mint a 4 éves öccse. Ha elesik a lány feláll szalad tovàbb, még az öcskös képes fél óráig is sírni. Szokta is mondani barátnőm , hogy a làny jóval strapabíróbb.
2013. aug. 6. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ismerősöm kisfia egyáltalán nem nyafi /sőt már gyanusan nem nyafi), a kislányom nagyon nyafi-mafi :D

Igaz, még csak mindeketten 7hónaposak.

2013. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A fiam nem nyafi. Altalaban csak áll és nézi ahogy az unokatesója hisztizik. Esések után kell neki egy puszi, és már megy is tovább. Ha valahova beüti magát, akkor vagy o- óóó, vagy egy "bocsi", és el van intézve. Jó, persze vannak kivételes esetek is néha.
2013. aug. 7. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
húú nálunk nem! a lányom kész nyávogó gép, a fiam elesik, na és paff ennyi. felkel és megy tovább. lányomra rászáll egy légy és már megőrül :) fiam esik kel folyton 18 hónapos. kevésbé hisztisebb is mint a lányom. szerintem nem lehet általánosítani. minden gyerek más. van ahol a fiúk a érzékenyebbek és van ahol a lányok. pl a fiam nem volt hasfájós sem pedig azt mondják rájuk jobban jellemző. a lányom bezzeg... 3 hónapig nem aludtunk éjszakánként. lányom olyan kis nebántsvirág. olyan kis mimóza alkat, a fiam pedig kisangyal féle. sose volt gond vele, evett aludt szépen fejlődik. :) és pont ez a jó bennük hogy a lányomat lehet dajkálni puszilgatni szeretgetni a fiam nem hagyja magát mert ő nem ér rá ilyenekre. fel kell fedeznie a világot :D
2013. aug. 7. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!