Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mive kezeljem ezt a foltot?...

Mive kezeljem ezt a foltot? Lsd. Kepen.

Figyelt kérdés

[link]


Nagyjabol szuletese ota megvan (azaz majdnem 6 honapja) a terdhajlat szelen. Neha picit kisebb vagy halvanyabb de nem igazan valtozik. Amikor a gyerekorvosnak mutattam meg 4 honaposan is annyit mondott kenegessem sudocremmel vagy neogranormonnal o nem aggodna emiatt esetleg menjunk borgyogyaszatra ha nagyon aggaszt. Oda viszont sajnos nem jutottunk el mert kozben kulfoldre koltoztunk. Van esetleg vkinek otlete mivel kene kezelni?


2014. dec. 10. 23:07
 1/7 anonim ***** válasza:

valószinűsítem hemangiómáról van szó, ami a vascularizált foltok közé tartozik


"A vascularizált foltokat kezelni lehet. Kivételt képeznek a lazacfoltok, amelyek általában maguktól eltűnnek; a nyak hátsó részén lévők hosszabb ideig megmaradhatnak, de ezek nem annyira láthatók. A tűzfoltok és a hemangiómák bizonyos fajtái eltorzíthatják és zavarhatják a gyerekeket. A hemangiómákat általában nem kezelik, mert ezek visszahúzódnak a gyerek kilencéves koráig. A nagyobb és komolyabb hemangiómákat szteroidokkal kezelik. A tűzfoltokat lézerrel kezelik. A legtöbbjüknek világosabb színe lesz a lézersugár hatására, egyesek újra kialakulnak és újra kell kezelni őket. A lézerkezelést általában gyermekkorban kezdik, amikor a foltok és a véredények még kisebbek. A fejen vagy a nyakon lévő foltok reagálnak a legjobban a lézerkezelésre. Egy speciálisan átlátszatlan smink álcázhatja a tűzfoltot."



("Hemangiómák


Ezek felszíni foltnak minősülnek akkor, amikor a bőr felszínén jelennek meg (“eper alakú foltok”), és mély foltoknak akkor, ha a bőrfelszín alatt jelennek meg. Picit kidudorodhatnak, piros színűek, és néha csak a baba születése után néhány nappal vagy héttel láthatóak. A mély hemangiómák lehetnek kék színűek, mert a bőr alatti mélyebb szövetekben helyezkednek el. Ezek az első hat hónapban gyorsan növekednek, de rendszerint visszahúzódnak és eltűnnek, amint a gyerek eléri az ötödik vagy a kilencedik évet. Egyesek közülük, a nagyobbak, hagyhatnak hegeket maguk után amikor eltűnnek, ez azonban egy apró műtéttel korrigálható. A legtöbbjük a fejen vagy a nyakon jelenik meg, de a test bármely részén megjelenhetnek és komplikációkat okozhatnak, ha a látási, táplálkozási, légzési vagy más testi funkciók közelébe kerülnek.")


[link]

2014. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

külföldön nincs bőrgyógyász? keress egyet, ez nem szép. én ekcémára tippelnék, de nyilván én nem vagyok orvos...

viszont ha az, akkor csak ártasz a sudoval meg neoval, mert zsírozni kell, azok meg szárítanak. zsíros, gyógyszertári krémmel kend míg elviszed bőrgyógyászhoz. gondolom szteroidot ír majd

2014. dec. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Tűzfoltra tippelek, és bőrgyógyász lássa.
2014. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is volt ilyen, mindkét térdhajlatban. Egy ideig én is vártam, hogy elmúljon, Sudocremmel kentem, nem használt, bőrgyógyász írt fel szteroidos kenőcsöt, de azzal is hosszú idő volt, mire helyrehoztam. Szóval, vidd el bőrgyógyászhoz.
2014. dec. 11. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ne legyen igazam, de az nagyon pikkelysömörös folthoz hasonlít... adja ég, hogy ennél súlyosabban ne jöjjön elő! Persze ez nem biztos, csak nekem is volt - néha még most is előjön, és a térdhajlat az egyik jellegzetes megjelenési pontja... kislányomnak is volt hasonló a hátán, voltunk bőrgyógyásznál, elkeseredtem, hogy örökölte, de a doki azt mondta, hogy ilyen pici babákra még nem mondják, hogy ez a betegsége van, bízzunk benn, hogy csak ekcémás elváltozás... azóta elmúlt, s nem jött elő, bízom benn így is marad!
2014. dec. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Aaaztaaaa hát ez nem tűnik valami fajinnak!

Sztem ez piszkosul fájhat,éghet vagy legalábbis viszkethet szerencsétlen babának és ráadásul 6 hónapja nincs vele csinálva semmi!

A dokid vissza adhatná a diplomáját,hogy erre csak annyit mondott kenegesd meg majd elmúlik!


Az én első fiamnak ugyanilyen volt csak kissebb és nem ennyire piros.Én elvittem bőrgyógyászhoz,írt valami gyógyszertári kevert krémet és 2 azaz kettő nap alatt helyrehozta és soha többet nem jött vissza!!


Szerintem ennél az Sudoval és Neoragnormonnal csak ártasz,főleg ha a hajlatban van mert oda csak még jobban "bepálik" a krém ergo még jobban irritálja azt a területet!


Sürgőssen vinném bőrgyógyászhoz,de neharagudj hogy ezt írom,ezt már sokkal de sokkal hamarabb meg kellett volna tenned!!

2014. dec. 11. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

ja és még annyi,hogy cseréld le a mosóporotokat házi saját készítésű öko mosógélre(neten megtalálod hogyan kell készíteni)az öblítőt meg ecet plusz mosóparfüm keverékére!

valószínű ekcémára hajlamos a gyerkőcöd és akkor annak a sok kemikália,parabén,illatanyagok nem tesznek jót!

2014. dec. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!