Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam a szobatiszt...

Hogyan szoktassam a szobatisztaságra?

Figyelt kérdés

A kislányom 20 hónapos. Próbáltuk már a nyár végén a bilizést, de igazából sosem sikerült, nem szólt sosem, hogy kakilni v. pisilni kell.

Heteken át pelus nélkül volt itthon, de mindig becsurgott/pottyant a bugyiba.

Amikor látom, hogy kakiláshoz készülődik, előveszem a bilit, de kézzel-lábbal tiltakozik ellene, pedig sosem erőltettem, hogy üljön rá.

Hogyan kezdjek hozzá megint?


2014. dec. 12. 13:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tűnik egyáltalán nem érett még rá, én békén hagynám. Egyáltalán nincs elkésve.
2014. dec. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. dec. 12. 13:21
 3/7 anonim ***** válasza:

Ha nem szól, és tiltakozik ellene, én sem erőltetném. Ráér még jövő nyárig is.

A fiam 21 hónapos, de még sosem próbáltam, mert látom, hogy nem szól. Mutogatom neki néha a bilit, de ha nem akar ráülni, nem fogom kényszeríteni.

2014. dec. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Korai neki. Nyárig biztos, hogy békén hagynám.
2014. dec. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lányom 26 hónapos,de ő is retteg a bilitől és a wc-től is.Ha netán úgy kakil be pelusba,hogy 4-5óra van már,akkor nem adom rá vissza.Egyik nap is kétszer is bepisilt.Pár nap meg volt mikor láttam,hogy szenved,nyöszörög stb,pisilnie kellett,de nem mert ráülni a bilire meg be se pisilt sehová.Gondolom ahogy fürdés után megkapta a pelenkát éjjelre,abba eresztette.Én nem erőltetem neki...Majd csak rájön,hogy jobb neki pelenka nélkül.

Hagyd békén a lányodat szerintem még,bőven ráér neki a szobatisztaság.

2014. dec. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia! A kisfiam 23 hónapos de én sem erőltetem. Kb egy hete mutogatja ha pisil vagy kakilni kell neki és állandóan cseréltetné a pelust de a bilire ülni nem hajlandó. Majd ha megérik rá akkor meglesz az is. Szerintem érdemesebb kivárni amíg maga akarja.
2014. dec. 12. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a választ!
2014. dec. 13. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!