Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Biztos jó ez így a kisbabámnak...

Biztos jó ez így a kisbabámnak? Olyan érzésem van mintha bántanám ilyenkor.

Figyelt kérdés
Első babás anyuka vagyok, a kislányom 6 hetes. Láttam egy technikát arra, hogy hogyan altassunk el kisbabát. Egy takaróba kell úgy bepólyálni hogy a kis kezeit is, és konkrétan csak a kis feje van kinn. Van amikor így altatom el ha úgy látom hogy nyugtalan. És el is alszik. De olyan érzésem van mintha lekötözném hogy aludjon már..nekem jó hogy ő elalszik csak mondjuk neki nem, de belenyugszik és elalszik. Legalábbis ezt érzem. Amikor így bepólyálom nem szokott sírni. Jó ez így neki biztos? Nem akarom hogy rossz legyen neki :(
2014. dec. 12. 22:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha rossz lenne neki sírna, ahogy egyébként is teszi, ha baja van. Ilyen pici babákat még megnyugtatja az, ha szorosan körbeöleli valami a testüket. De ha téged zavar, akkor ne csináld.
2014. dec. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem sír, addig nem probléma neki. Ha téged zavar, ne csináld, de ő elvan vele. :)
2014. dec. 12. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne agódj, ha nem tetszene neki, tutira ordítana. Az enyémnek ha olyanja van (8 hetes), akkor is ordít, ha csak vízszintesen veszem a karomba, ha visszafordítom függőlegesre a vállamra, rögtön abba is hagyja.

Bár így bebugyolálni még nem próbáltam, de fürdés után (amit végig ordít), mikor így becsomagolom a törölközőbe, ideiglenesen felfüggeszti, szóval szerintem is megnyugtatja őket.

Ha nem sír, rosszat biztosan nem teszel vele.

2014. dec. 12. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek :)
2014. dec. 12. 22:50
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kilenc honapig szorosan korul volt olelve, ezt szokta meg, megnyugtatja :-)
2014. dec. 13. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kifejezetten szeretik a babák a szoros dolgokat ezért jó a pólya/angolpólya.Én lányom imádta 5 hónapos koráig.Csak alváskor bugyoláltam be amúgy szabad volt.
2014. dec. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét fiamat így altattam 3 hónapos korukig(ekkor épül le kb a Moro reflex-ez az a reflex amiért kalimpál a kezével)

Őket ez a szoros,meleg állapot megnyugtatja mert az anaméhre emlékezteti őket!Még a Suttogó című könyvben is le van írva!

Úgyhogy pont hogy jót teszel vele:)

2014. dec. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
39%
Sose tekertem be egyiket sem...hason aludtak 4hetes koruktól...szerették...betakarva,szabadon 😊
2014. dec. 14. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!