Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan tudhatnám hogy mitől...

Honnan tudhatnám hogy mitől ébred éjszaka?

Figyelt kérdés
5 hónapos a babám. 2-3 hónapos kora kozt átaludta az éjszakát. pár héttel ezelőtt elkezdett éjjel felébredni egyszer, de van hogy kétszer. mivel kb. 3 óránként, gondoltam az éhség. aztán kicsit többet evett vacsira (reggeli tejemmel pótoltam, anyatejes) és 1-2 hétig megint átaludta. aztán ismét elromlott a helyzet, 1-2 ébredés, de most már jellemzően rövid idővel elalvás után. mivel már nem éhes de hiperke módjára, vidáman ébredt, gondoltam a mozgásfejlődés .... erre ma már sírva ébredt, először elalvás után egy órával, és azután megint kb 1-5 órával, és csak cicin nyugodott le....mitől lehet?? fogat még nem látok és nappal jó a kedve.
2014. dec. 14. 01:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Lehet szüksége van a jelenlétedre. Nem csak éhség, vagy fogzás miatt ébredhet.
2014. dec. 14. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha emeled az adagját, ne csak az utolsót, hanem az egész napit emeld kicsivel és a cicin altatást szerintem próbáld meg még mással, mert ha eddig már aludt, akkor azért fog kelni, hogy cicizzen. 5 hónaposan már rafináltak, nem csak ösztön. Lehet a mozgásfejlődéstől amúgy, a fiam legalábbis 4 hónap körül kezdte meg az álmában kúszást és 2-3x keltem, ha hallottam, hogy ébred, átpakoltam még álmában, mert a rácshoz koppant, felébredt, így meg aludt és alszik is végig azóta is, csak nekem kell kelni, mert ha teljesen ébred, akkor már nem cicizni, hanem állni ülni akar és kiabál. (9hós)
2014. dec. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Sajnos a babák nagy része "elromlik" alvás szempontjából fél éves kor körül, akkor is ha előzőleg jól aludt.

Ennek az oka ez a hármas: fogzás, mozgásfejlődés, szeparációs szorongás.

Ha szopizni akar hagyd. Nem rafináltságból csinálja, hanem egyrészt egyre nő az energiaigénye és ezt fedezi, másrészt ezzel tudja kielégíteni a biztonságra, intimitásra való igényét most, hogy számára iszonyú ijesztő módon kezd rájönni hogy te meg ő különálló személyek vagytok.

2014. dec. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
nem lehet melege?
2014. dec. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nem, 21 fok van es erzem is h ninca melege. most atvarialtuk a napi rendjet du. 4 utan mar nem allhat meg elkezdtunk onallo alvasra tanitani es igy lekopogom 3. napja atalussza megint.
2014. dec. 18. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!