Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem teszek benne kárt? (szobat...

Nem teszek benne kárt? (szobatisztaság)

Figyelt kérdés
Másfél éves a gyerekem és elég régóta szól ha kakilni kell neki szépen bilibe is végzi. Kipróbáltam ha leveszem pelust mi lesz és egy hét elteltével ott tartunk h szépen szól és megyünk bilihez,de előfordul napi kétszer legalább h a pisi eleje becsurran a bugyiba. Ez természetes még és elhagyja vagy még éretlen rá azért van ez. Nincs kényszerítve szépen magától megy minden ,sose szidtam meg ha becsurran ,szépen kicseréltük ruháját. Nem akarok bent "kárt okozni" ,úgymond pszihésen,azért is kérdem hogy igy működik ez. Köszönöm.
2014. dec. 15. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
PsziChésen. :) És miért is okoznál ezzel kárt? :)
2014. dec. 15. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Tudja tartani, ügyes. Csak még azon kell dolgoznia, hogy időben észlelje azt, hogy pisilnie kell. Ez is csoda, hogy ilyen hamar megy neki és ilyen ügyes. NE aggódj, kárt nem teszel vele. :)
2014. dec. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Pszihésen azt értem hogy mert pici még ehhez és h nehogy késöbb fordítva süljön el a dolog. Amugy ezzel mások traktálnak ,csak mivel annyian mondták elgondolkodtam rajt... :S
2014. dec. 15. 14:21
 4/6 A kérdező kommentje:
Amugy ez hogy működik így télen ,mert most sehova nem merem vinni ahol nincs bili,mert ugye még ha szól azért sietnünk kell.Nemképes sokáig tartogatni ,már ha sikerül egyáltalán neki. Ilyenkor nem lehet csak bugyit le és legugol valahol. Ezt hogy oldottátok meg?
2014. dec. 15. 14:27
 5/6 anonim ***** válasza:

Arra céloztam, hogy nem így írjuk. Jól le is pontoztam, de nem tehetek róla, zavar. Tehát nem pszihésen, hanem pszichésen.


(Pszichológus vagyok, ezért zavar.)


A közvélekedéssel ellentétben egyébként meglehetősen masszív beavatkozás kell a szobatisztaság folyamatába, legyen az a szülő által elkövetett, vagy "balesetből" fakadó, hogy az maradandó traumát hozzon magával, esetleg évekre kitolja a szobatisztaság elérését. Lehetnek ilyenek pl. a wc-ről történő leesés, a büntető szülői magatartás, a negatív reakció, azaz a kinevetés, kicsúfolás, ne adj Isten valamilyen genitáliákat érintő orvosi vagy erőszakos beavatkozás. Hétköznapibb ok kislányoknál a húgyúti fertőzésekre való hajlam, azaz az ürítéshez köthető fájdalom, és mindkét nemnél a masszívabb székrekedés. Pusztán attól, hogy megpróbáljátok 18 hónaposan, és sikerülget is, semmi, de semmi baja nem lesz.

2014. dec. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírásért ,észrevettem h nem stimmel valami,de... :S És köszönöm a válaszod.
2014. dec. 15. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!