Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korig "normális",...

Mennyi idős korig "normális", hogy egy gyerek pelenkát visel?

Figyelt kérdés
Ugyanis nemrégiben találkoztam egy családdal, ahol a kisebbik lurkó 2 és fél évesen pelusos volt (napközben is) és csak 1-1 szót beszélt, kb. ilyeneket, hogy papa, mama, csoki.

2014. aug. 1. 09:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
75%
Teljesen normális.
2014. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
3 éves korig.
2014. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen normális.
2014. aug. 1. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%
2,5 évesen semmi baj nincs ezzel. Az hogy találkoztál velük, nem biztos, hogy annyit is tud a gyerek. Az én lányom 20 hónapos, rengeteg szór mond, kis mondatokat, de ha valaki itt 10-15 percig, nem biztos, hogy egyáltalán szól egy szót is.
2014. aug. 1. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
jelen helyzetben bármeddig! ugyebár majd a gyerek megérik rá és egyszer csak nem akarja a pelust..ez alapján ismerös gyereke 5 éves és saját magát pelenkázza. normális....persze. :DDD
2014. aug. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
29%
Szerintem manapság túl sokáig pelenkásak a gyerekek. Az, hogy mennyit beszélt, amikor ti találkoztatok az tényleg nem mérvadó.
2014. aug. 1. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
44%

3 éves kor.

borzasztó nagy agyi fejlődésen mennek át a gyerekek 2-3 éves koruk között. van akinél előbb van akinél később, de 3 éves korukra azért megérnek mind a szobatisztaságra mind a beszédre.

enyém 2,5 évesen szobatiszta volt, de alig beszélt, sőt echolált leginkább!

2014. aug. 1. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ!:) ja egyébként egy egész hétvégét töltöttem el úgy, hogy ők is ott voltak. Ami még nagyon megdöbbentő volt, a kisgyerek kólafüggősége...feszt kólát akart inni.
2014. aug. 1. 12:31
 9/11 anonim ***** válasza:
57%
Kólát azt nem kéne adni neki, de a többi teljesen normális. A gyerekek nagy többsége 2,5-3 éves kora között lesz szobatiszta.
2014. aug. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
55%
Az én fiam, mikor májusban 2,5 éves volt, ugyanitt tartottunk. Augusztusra már éjszakára sem kellett pelenka és mondatokban beszélt. Ilyen korban hatalmas változások történhetnek rövid időn belül.
2014. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!