Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor lesz szobatiszta?...

Mikor lesz szobatiszta? Nálatok meddig tartott a folyamat?

Figyelt kérdés

Lányom szeptemberben lesz 3 éves és kezdi az óvodát.2 hete levettem róla a pelust és azóta már szó nélkül végzi a dolgát a bilibe, 2x volt baleset az első 1-2 napon,de ha ráadok pelust,mert mondjuk megyünk bevásarolni és még nem vagyok biztos benne,hogy ott is szólna,akkor szó nélkül a pelusba pisil,pedig mondom neki hogy szóljon.A másik meg, hogy kakinál kéri a pelust vagy inkább nem kakil ha nem adok.Amúgy is székrekedéses vagyis volt egyszer kétszer keményebb széklete és azóta hajlamos visszatartani.

Tudom,hogy majd magától alakul de mindenhol azt olvasom hogy 1-2 hét alatt éjjel nappalra szoba- és ágytiszták lesznek a gyerekek.



2014. jún. 19. 00:07
 1/3 anonim ***** válasza:
47%
Én nem értem mi az, hogy magától kialakul? És 1-2 hét nagyon kevés az átszokásra. Nevelni kell, szoktatni és türelmesnek lenni. Nem megy egyik pillanatról a másikra, hogy 3 évesen leveszed róla a pelenkát, aztán már szobatiszta is.
2014. jún. 19. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Minden bizonnyal elég kényelmes a kislányod, ezért pisil a pelusba, ha van rajta. Nem adj rá pelust nappalra soha, legfeljebb vigyél magaddal pár váltás ruhát az elején. Ennyi idősen már valóban 1-2 hét alatt menni szokott a szobatisztaság, de csak akkor, ha nem pelenkázod egyáltalán.

A kaki meg... Elég sok elmélet van róla, ezekben nem mind hiszek, de ez mit sem változtat azon a tényen, hogy az én fiam 3,5 éves koráig csak pelenkába tudta végezni. Már éjjelre sem volt pelus hónapok óta, a nagydologhoz meg még mindig. Már tiszta ideg voltam, de magától megoldódott. Az oviban nem is tudtak róla, itthon intézte.

Az ágytisztaságon ne izgulj, az ráér még.

2014. jún. 19. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha már egyszer levetted róla a pelust, akkor ne add vissza rá. Ha ő szól, hogy kell az más, de te ne pelenkázd, mert összezavarja. Az meg hogy mennyi idó a folyamat egyéni.
2014. jún. 19. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!