Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A védőnőnek mik a feladatai...

A védőnőnek mik a feladatai illetve kötelezettségei és a Baba hány éves koráig?

Figyelt kérdés

6 hónaposan sajnos új védőnőnk lett és most leszünk 14 hónaposak egyetlen egyszer találkoztunk vele kb.5 percre az 1 éves státusználés csak ennyit mondott: "mi még nem találkoztunk!"

Se egy telefonszámot nem kaptunk tőle, a Fiam hosszúságát 68 helyett 86 cm-nek írta,azt sem kérdezte meg van-e kérdésünk,próblémánk...stb.


2010. febr. 1. 23:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyennel jobb is, ha nem találkozol...
2010. febr. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tényleg jobb ha nem találkoztok...


Nálunk a védőnő a baba 1 éves koráig jön havonta egyszer. Az én babám még csak 4 hónapos, de a mi védőnőnk ezt már túl teljesítette.:) Tudja, hogy első baba és nincs segítségünk, így többször benéz hozzánk. Kedves, megnézi a babámat, beszélget hozzá. Megkérdezi, hogy írasson-e receptet a dokinénivel és akkor elhozza, kérdezhetek tőle, ellát tanácsokkal. Szóval mi jót fogtunk ki.

2010. febr. 1. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hát..csatlakozom az előttem szólókhoz.


A mi védőnőnk még pici volt a lányom hetente 1x jött.Nagyon kedves, segítőkész. Bármikor hívhattam( hívom), ha kérdésem volt (van) 1 éves kor után havonta 1x jött, most vagyunk 21 hónaposak, de még mindig odafigyel ránk:):)

2010. febr. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk nagyon jó védőnőnk van, az elején jött párszor, de szerintem megérezte, hogy nem az az anyuka vagyok aki pozsonyi kiflivel várja, és ez neki a nap programja. Így később már csak egy-egy alkalommal bevitte tanácsadásra márni (elég sovány, folyton aggódott a dokink), aztán szépen elmaradozott. 11 hós most a babám. Voltak dolgok amiket tőlem hallott először, szerintem sejtette, hogy nincs túl sok kérdésem. És tényleg, inkább menjen olyanhoz akinek nagy szüksége van rá, minthogy nálam üldögélje a semmiért 30 percet merő udvariasságból.
2010. febr. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
bevitte tanácsadásra márni = bevittem tanácsadásra mérni
2010. febr. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Tényleg jobb nem találkozni ilyen védőnővel.

Egyébként it van, hogy milyen gyakorisággal kell (kellene) látogatnia:


"Milyen gyakorisággal látogatja a védőnő a gondozásában levő családokat otthonukban?


* Várandós anya: a várandósság ideje alatt legalább 5 alkalommal, (ebből az első látogatás a gondozásba vétel után 2 héten belül, a várandósság utolsó hónapjában pedig 2 hetente), fokozott gondozást igénylők esetén havonta egy alkalommal és szükség szerint.

* Gyermekágyas anya ill. újszülött csecsemő: az intézetből hazajövetel után – munkaszüneti nap kivételével – 48 órán belül, majd az első 6 hétben legalább hetente.

* Csecsemő (6 hét-1 éves kor): havonta, a fokozott gondozást igénylők esetében havonta és szükség szerint

* 1-3 éves korú kisded: évente legalább 6 alkalommal, a fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 6 alkalommal és szükség szerint.

* 3-6 éves korú kisgyermek: évente legalább 4 alkalommal, beiskolázás előtt kötelezően, fokozott gondozást igénylők esetében évente legalább 4 alkalommal és szükség szerint."


Nekem szerencsére nagyon kedves, lelkiismeretes védőnőm van. Többször jött hozzánk, sokat segített az elején, utána látta, hogy szépen boldogulunk, de azért jött a 3. hónapban is, amikor a kérdőívet kellett kitölteni, utána a 6. hónapban is van ilyen kérdőív. De a 2 találkozás között is beszéltünk, mert mindig hívom, ha valami kérdésem van és mindig segít.

2010. febr. 17. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor én nem is írok semmit....egyetlen egyszer jött ki---->pénteken hazajöttünk a kórházból,kedden kijött.ennyi....azóta 5 hónapos a kisfiam, és kb én voltam 2hetesen,4 hetesen,2hónaposan,3hónaposan,4 hónaposan tanácsadáson vele.az 5 alkalomból 3x másik védőnő volt ott.....
2010. febr. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én nem is tartom az itteni védőnővel a kapcsolatot, tanácsadásra is ahhoz a védőnőhöz jártam aki a gyerekorovosunkkal dolgozik, és akihez terhesgondozásra mentem. Igaz másik város, de az ittenihez tuti nem viszem a gyerekemet, csak amikor kötelező! Amikor sétálunk akkor szoktam látni, hogy megy a kocsmába, vagy jön a kocsmából...
2010. febr. 17. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem irigyellek, hogy egy ilyet fogtál ki. Legalább, aki az első félévben volt, az lelkiismeretes volt?


Hozzánk az első 3 hétben hetente 2x jött, utána a következő 3-ban hetente 1x, azóta meg havonta 1x, de bármikor hívhatom, mindig kedvesen válaszol, megnyugtat, segít. Nagyon meg vagyok vele elégedve.

2010. febr. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mienk is ilyen,de szerintem csak az új anyukákkal-babákkal foglalkoznak,és a gond-problémával.Így én nem izgatom magam.Ha gondom lene ugy is fölhívnám és válaszolna nekem is.
2010. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!