Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a különbség egy szülésnél...

Mi a különbség egy szülésnél a szülésznő és a dr feladatai, munkája között? Szülésnőt hogy lehet fogadni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 31. 04:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem a szülésznőm is fogadott, megkértem az orvosom, hogy ajánljon egyet, mivel ő ismeri igazán őket.

A szülésznő csinálta nekem már végig az nst-ket és őt hívhattam éjszaka is, ha úgy éreztem bármi baj van. Ő ért be legelőször a szülészetre is és végig velem volt, biztatott, segített.

2010. máj. 31. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia!Most tudtam meg, hogy nálunk is van lehetőség szülésznőt fogadni.Nem hülyeség egyáltalán, mert a szülésznő van többet veled, ő segít végig.Én még gondolkodom, mert elég húzós lenne az orvosnak és a szülésznőnek is borítékot adni.Főleg a babaszoba csinálás és a babaholmi vásárlás után.Majd meglátjuk!Bár még nem szültem, de úgy tudom elképzelni, hogy az orvos hozza a döntéseket minden helyzetben.Ő a felelős értetek.Ő végzi az orvosi beavatkozásokat ( ha kell császározni, gátmetszés, fogó alkalmazása, varrás stb).De a szülésznő van veled végig, és fontos is a jelenléte.
2010. máj. 31. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy ha szeretnél szülésznőt fogadni, előtte érdeklődj az orvosodnál vagy a védőnődnél, hogy kit ajánl.Keresd meg, és ha szimpatikus, egyszerűen kérd fel!Én legalábbis így csinálnám.
2010. máj. 31. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én nem fogadtam volna szülésznőt és a lehető legkevesebbet akartam is látni mert apás szülésre mentünk be és úgy akartuk végigcsinálni hogy szinte ne is legyenek ott. Néha bejött megnézte az nst gépet megnézte a tágulást (nekem mindig rossz hírt mondott sajnos 2 ujjnyinál megálltam) aztán 10kor mondta a véleményét hogy ez szerinte nem lesz sima szülés és adta nekem az infúziót hogy a kicsi szervezetét fel kell tölteni címszóval. És éjfélkor már műtöttek is. Én csak orvost fogadtam és nem bántam meg Ő is a lehető legkevesebbet volt bent de amikor megbeszéltük a piszkos anyagiakat én a figyelmét is felhívtam rá hogy Apával akarok szülni ne legyenek nekem sokat bent és ami egyenesen tilos az az hogy gyakornokok tanulok vizsgáljanak bejöhetnek de nem vizsgálhatnak. Mondd el az elvárásaid a szülésznőnek is ha vannak. Valaki szokta kérni a gátvédelmet (most ez vagy sikerül vagy nem és akkor repedsz mert sűrűn előfordul csak nem reklámozzák az anyukák sem) vagy lehet hogy tényleg jó valakinek ha ott vannak, én nem örültem volna...

2010. máj. 31. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy nekem gyors szülésem volt. Éjjel elfolyt a magzatvíz, de tényleges fájásaim, csak az oxitocin beadása után lettek reggel 6-kor, majd fél 10-re már meg is volt a Babám.

Orvosom volt fogadott, szülésznő pedig az ügyeletes volt.

Hozzáteszem, hogy egy tünemény volt, és nélküle nem ment volna ez az egész. Olyan erőt adott nekem a kedvességével és a szavaival, hogy elmondhatatlan.

Na a dokim akinek 50.000,- forintot adtunk ennyit csinált: bejött hajnali 3-kor és megvizsgált. Fél 6-kor elrendelte az oxitocin beadását. Igaz, hogy a vajúdás felétől bent volt, de az egész szülés alatt csak a lábamnál állt. Na meg az első tolófájásnál felkiáltottam, és jól leszólt, hogy itt fog hagyni ha még egy ilyen lesz (nem voltam az az ordibálós, jajveszékelős szülő nő, csak az első tolófájás megijesztett, na meg nem tudtam, hogy vegyem a levegőt......szóval ez a mondata nagyon rosszul esett).A végén pedig összevarrt és jajveszékelt, hogy véres lett az ingje.

Az ügyeletes szülésznő, akinek csak 10.000,- forint jutott (ő érdemelte volna a többet)ő viszont végig segített engem a tanácsaival, kedvességével. Ő volt az, aki először megfogta a kicsikémet, hisz ő volt a tolófájások alatt a "lábam között". Szülés után ő segített ágytálba pisilni, ő vitt le a gyerekágyas részlegre, és ő egy angyal volt.

Ha én ezt tudom nem dokit fogadok az biztos. Ja és ráadásul az ügyelet orvos nagyon jó orvos volt. Ha lesz mégegy babám, tutti nem a fogadotthoz, hanem az épp akkor ügyeletes orvoshoz fogok járni.

2010. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


22 éves vagyok, 20 hetes terhes! Terhességem előtt nagyon nem érdekelt hogy mi hogy müködik! én teljes mértékkel azt hittem hogy a doki vezeti le a szülést. Aztán kiderült hogy nem igy van...ő jön szétvág...utána összevarr ha vmi komplikáció van akkor beavatkozik, de fél órás a munkája! A szülásznő van veled végig, ő mondja mikor nyomj mikor hogy vedd a levegőt...Egy kicsit többet dolgozik mint az orvosod. Ha én ezt tudom tuti hogy szülésznőt fogadok és neki fizetem ki azt a 80 ezret nem a dokinak!!


Ettől függetlenül nagyon szeretem a dokit és jó ha van, mert multkor ismeretlen eredetű fájdalom tört rám és mehettem hozzá rögtön, soron kivül...ennyi pénzért mondjuk:)!

20 heteske

2010. máj. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Fogadott szülésznő, fogadott orvos.

A szülésznőm végig velem volt, olyannyira, h egy -egy fájás közben az ő kezét szorongattam, mikor a férjem kiment egy kicsit levegőzni, meginni egy kávét.

A szülésznő vizsgált, az orvos csak kétszer nézett meg, a szülésznő vágott, ő segítette ki a gyereket, az orvos a végén összevarrt.

A méhlepény születésekor bent sem volt a doki.


A doki 50e-et kapott, a szülésznőm pedig 15-öt, de megmondtam h fordítva kellett volna.

2010. máj. 31. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Éjszaka az ügyeletes szülésznő és a fogadott doki. Mindketten szinte végig velem voltak jobbról balról segítettek a szülésnél.

A dokim most is ugyan az, szülésznőt meg nem fogadok mivel a dokiban maximálisan megbízok.

2010. jún. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!