Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen kötelezettségei vannak...

Milyen kötelezettségei vannak az apának a gyerekkel szemben, ha nem vagyunk házasok?

Figyelt kérdés
Az exem nem lesz hajlandó törődni a gyerekkel, se fizetni utána. Azt mondja, hogy attól kezdve, hogy ő abortuszra akart küldeni és én mégis úgy döntöttem, hogy megtartom a babát, ő moshatja kezeit, mert ő megmondta, hogy nem akarja a gyereket és lemondott róla. A szülés után az apasági teszten bebizonyítanám, hogy ő a gyerekem apja, ezzel nem lenne gond.
2010. aug. 20. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
nem moshatja kezeit, gyerektartás fizetésre fogják kötelezni.
2010. aug. 20. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Ha valóban ő az apa,akkor fizetnie kell. De tőled nagy szemétség,és a gyerekkel szemben felelőtlenség,hogy megszülted! A tisztességes az lenne,ha egyedül tartanád el,és nem köteleznél valakit arra,hogy egy nem kívánt gyereket tartson el. A gyerek megszületése előtt kellene védekezni és gondolkodni.
2010. aug. 20. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
második, a tisztességes az lenne, ha nem abortuszra küldené a kedves apuka a kérdezőt, hanem közösen döntenének, és ha a nő nem akar egy kockázatos műtétbe belemenni, akkor apuka vállalná a felelősséget...ugyanis senki nem tartott pisztolyt a fejéhez, hogy gumi nélkül dugjon ;)
2010. aug. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Még nem szültem meg a babát. Az exem vett rá, hogy legyen babánk és a fogantatás előtt és amikor már tudtuk, hogy baba lesz, végig ígérgette, hogy elmegy dolgozniés mindenben segít, együtt élünk, stb.
2010. aug. 20. 21:50
 5/8 A kérdező kommentje:
Amúgy mire közölte velem, hogy hallani sem akar a gyerekről, már kicsúsztam a 12. hétből. Ezért sem vádolhatsz engem felellőtlenséggel, kedves 2., mert ha még benne lennék, talán én is meggondolnám, hogy nem teszek tönkre egy gyerek élete. Pedig nem vagyok abortusz párti, de képzeld, tudom használni a fejem
2010. aug. 20. 21:53
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia, szinte ugyanígy jártam mint te. Most vagyok 36 hetes és még nem sikerült a apasági nyilatkozatot sem kicsikarni az apától. Már ügyvédhez mentem és amint megérkezik a pici, elindítjuk az apasági pert majd a gyerektartás megállapítására és kiszabására is a bíróságra megyek. Ha bebizonyosodik, hogy ő az apa, akkor mindenféle perköltség őt terheli majd és köteles lesz fizetni. Az alól nem bújhat ki még ha egyéjszakás kapcsolatból fogant a gyerek akkor sem. Menj ügyvédhez, hogy mindenről felvilásosítson és legyen papírod mindenről. Ne hagyd annyiban, igenis vállaljanak már felelősséget a férfiak is. :-) 4 éves kapcsolatból fogant a picim, 10 hónap próbálkozás után, és mikor 12 hetes terhes voltam a szemét pasi azt mondta, hogy ő soha nem akar gyereket de a nevére veszi és mindenben támogat. Na azóta is veszi a nevére és persze, hogy nem is érdeklődik. Kiderült már 1 éve lassan van egy barátnő a képben, akinek 2 apától van 2 gyereke és most válik. Nem kellene egyből a kismamát támadni.
2010. aug. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Látom vannak sorstársaim, sajnos ez nem jó, de örülök neki, hogy nem csak én vagyok ilyen sz@r helyzetben. Az én kislányom ma 4 hetes, és még őt sem látta az apja. Ő is abortuszra akart küldeni engem, de én nem bírtam volna ezt megtenni. Vállaltam egyedül is, pedig van még két gyerekem. Azt hittem, hogy talán majd a 9 hónap alatt megváltozik egy kicsit a gondolkodása, és vállalja a felelősséget, még ha ő nem is akarta a babát. Ennek ellenére még hülyébb lett mint volt, most már dns tesztet is akar, pedig tudja, hogy övé a baba, csak rá kellene néznie. Azt mondja ha kiderül, hogy az övé, akkor tartani akarja vele a kapcsolatot. De akkor már minek? Ha eddig nem kellünk, én meg már pláne, akkor utána meg mit akar még? Miért ítélik el ilyenkor a nőket mert megtartanak egy babát a pasi akaratán kívül? Miért tegyem ki a testemet az abortusznak? Csak azért mert neki így kényelmes?
2010. aug. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Vannak azért igenis nagyon szemét nők akik visszaélnek ezzel a helyzettel. Párom kb. 14 éve együtt volt egy nővel kb. 3 hónapig, mikor a "drága" bejelentette, hogy terhes. Hozzáteszem párom jó anyagi körülmények közt élt akkor is. Persze ő nem akarta a gyereket, a nő azt hazudta szedi a gyógyszert stb... Mikor mondta párom, hogy ő nem akar gyereket tőle és vetesse el, ugyanez a reakció, hogy ő nem fogja kitenni a testét abortuszra stb...Szépen fogta magát és eltűnt. Majd szülés után előkerült, ugye az apasági perrel . Persze Párom azóta is nyögi a gyerektartást, de egyáltalán nem érzi magáénak mai napig sem a lányt, és nem is igazán kíváncsi rá. Az anyja az utolsó fillérig mindent le akar róla húzni. És akkor a Párom a " szemét" aki nem kíváncsi a gyerekére...

Hát szerintem meg ha a nő annyira meg akarja szülni azt a gyereket, akkor szülje meg, de MAGÁNAK, és tartsa fenn egyedül!!

2010. aug. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!