Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tanácsoltok? 6,5 hónapos...

Mit tanácsoltok? 6,5 hónapos babám nagyon sír, ha otthagyom valahol (játszószőnyegen pl).

Figyelt kérdés
Csak akkor nyugszik meg, ha lelülök mellé. Olyankor hozzá sem kell szólnom, és játszik magától. De ahogy felállok, elkezd újra sírni. SEMMIT nem tudok tőle csinálni! Kendőbe kötöm, de mindent nem tudok így csinálni...
2014. dec. 17. 10:32
 1/6 anonim ***** válasza:

szokasd ahhoz, hogy kimész


először pillanatokra eltűnsz az ajtó mögött


utána hosszasabb időre, de kintről beszélsz hozzá! visszamész, kimész


nyújtod az időt



és amúgy mindig úgy "kell" ott hagyni a babaát, hogy látod a figyelme már nem rajtad van, hanem a játékon. nem rád néz!

2014. dec. 17. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen, úgy szoktam, elfoglalja magát, és én lelépek... Látja, hogy elmegyek, és rögtön sírva fakad. Próbálom szoktatni, de elég kitartó a bömbizésben sajnos.
2014. dec. 17. 10:44
 3/6 anonim ***** válasza:
azért kezd először pillanattnyi eltűnéssel(mintha bújócskáznál), úgy nincs ideje bömbölni :)
2014. dec. 17. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Enyém is ezt csinálja. Én viszem magammal a szőnyegét és oda teszem, ahol közel van hozzám és jól rám lát. Kb 10-15 percig van így el, utána megint felkötöm. De ez normális, ne is várj most még tőle hosszabb időt. Picik még.
2014. dec. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ismerős helyzet. Etetőszékben vagy hordozóban mennyire van el? és apánál/nagyszülőknél?

Az én fiam is azt igényelte, hogy szinte állandóan ott legyek mellette. Hétvégén felváltva ettünk a férjemmel, egyébként akkor amikor aludt vagy magamhoz vettem a tányért.

Próbáld a dolgodat a lehető legminimálisabbra venni. Pl. én több napra főztem a babakaját és betettem a fagyasztóba. Magadnak meg könnyen elkészíthető kajákat találj ki.

Egyik ismerősöm előző nap előkészítette pl. a zöldségeket a következő napi leveshez, és akkor már csak fel kellett tegye (az meg nem sok idő).

Nekem nem volt szívem otthagyni sírni (meg közben nem is tudtam volna nyugodtan csinálni a dolgom). Hetente 1x, 2x leküldtem apával sétálni és akkor porszívóztam (egyébként seprű+lapát).

Kitartást, amint jobban lefárassza magát napközben úgy az alvása is rendeződni fog és akkor jobban fogsz tudni tervezni.

2014. dec. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Sokat van velem, de van dédi és nagyszülők is, tehát van segítségem. Amiket írtál, pont úgy van nálunk! :) Főzés, takarítás... Hordozóban kicsit jobban elvan, ha a konyhában vagyok, abba teszem. Viszem én is a játszószőnyegét mindenhová. Köszi a bíztatást, és a válaszokat! remélem alakul majd a dolog, ha máskor nem, hát akkor, amikor elkezd mászni :)
2014. dec. 17. 16:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!