Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mást is elijesztett a Germicid...

Mást is elijesztett a Germicid kúp betegtájékoztatója vagy csak engem?

Figyelt kérdés
Nem merem beadni a babámnak! Maradok a Panadol szirupnál. Hülye vagyok? :)
2014. dec. 19. 09:05
 1/6 anonim ***** válasza:
95%
Orvos vagyok, én magam betegség esetén rendszeresen mérgezem, kábítom vele a gyerekem. A válasz: Igen, kicsit flúgos vagy.
2014. dec. 19. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
71%
Én a Germicidet jobban szerettem, bíztam benne.
2014. dec. 19. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%
A panadol veszélyesebb. Már csak azért is, mert viszonylag kicsi az eltérés a terápiás dózis, és a halálos adag között. Károsítja a májat és a vesét. Ráadásul nem is túl hatásos. Babának a Germicid C kúp a legjobb, és leg kíméletesebb ha már kell. A nurofen hőemelkedésre esetleg jó, 38,5 felett már kevés, és szintén eléggé vesekárosító. Szóval, igen, hülyeséget csinálsz.
2014. dec. 19. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
58%

a Germicid ajánlott kifejezetten babáknak, a többi már nagyobbaknak való.


amúgy meg:

" A paracetamoltartalmú gyógykészítmények 46 százalékkal is növelhetik az asztma kialakulását gyermekekné"



a Panadol is paracetamol tartalmú..


[link]

2014. dec. 19. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
63%
Ja és ne olvass betegtájékoztatót. Az összes nem szteroid gyulladáscsökkentő (ez gyakorlatilag minden fájdalom és lázcsillapítót jelent) a lázcsillapítók, vény nélküli köptetők, és az összes antibiotikum okozhat halálos mellékhatást, vagy egyéb nem túl szép mellékhatásai is lehetnek. De ennek nagyon kicsi az esélye. Viszont tüdőgyulladásba pl viszonylag könnyen belehalhat egy baba. A lázgörcs sem tesz jót. Szóval mérlegelni kell. Nem kell minden szirszarra gyógyszer, de ha kell akkor kell, és be kell adni, mert nagyobb az esélye hogy a betegségtől lesz gondja a gyereknek, mint hogy a gyógyszertől.
2014. dec. 19. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi! Mindenkinek ment a zöld kéz! :)
2014. dec. 19. 09:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!