Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat hízott a babám 1 hét...

Sokat hízott a babám 1 hét alatt (470g)? A védőnő szerint csökkentenem kellene a tápszer adagot. Nem adok minden alkalommal tápszert neki, néha csak szopizik.

Figyelt kérdés
3680g-mal született, 12 nap múlva még nem érte el a születési súlyát 3590g volt, így tápszer kiegészítés írt fel az orvos. Ennek köszönhetően 2 hetes 3 napos korában 3800g volt. Most 3 hetes és 3 napos és 4270g 1 hét alatt 470g ott hízott.
2010. febr. 2. 19:00
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jó. Most egy kicsit többet hízott na bumm. Lehet hogy a jövőhéten nem fog annyit. Ha kéri mert éhes szerintem adjad neki nyugottan.
2010. febr. 2. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi gond, a baba pontosan tudja, hogy mennyi kell neki. Saját tapasztalatból mondom, hogy a védőnők súlygörbéibe bele lehet bolondulni. Ha a baba nyugodt, egészségesnek tűnik, ne foglalkozz a kérdéssel. ( A védőnőnek meg esetleg mond, hogy "Persze,persze!")
2010. febr. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha kér még enni, próbáld először cicivel kínálni, és ha nagyon nem múlik, csak akkor add neki a tápszert. Amúgy babája válogatja, lehet a tiéd 3 hónaposan dupláz, és utána lelassul. Csak azért ne fogd "diétára" mert egy héten többet hízott.
2010. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Mi most hat hosak vagyunk,de eleinte egy hét allatt egy kilot hizott!Akkor is azt mondták adjak neki kevesebbett enni,hát én nem tartottam be, a következö héten már csak 300 dekát hizott pedig akkor evet mikor akart.Nagyon változo mikor mennyit hizik.Adj neki ugy mint eddig Szerintem nem érdemes csökkenteni, mert ha éhes akkor csak neked lesz rosszabb mert sirni fog egyfolytában.Ugyhogy egyen ugy ahogy Ő akar.

Bocs kicsit hosszura sikerült.

2010. febr. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

Ha nem csak anyatejet akkor tényleg sok, szerintem nincs is szüksége tápira. A másik meg amíg tömöd vele addig nem termelődik elég tejed! Ha elfogadsz egy tanácsot, holnap tedd mindig cicire ha megéhezik! Akkor is ha fél óránként sír fel! Holnap után valószínüleg lesz elég tejed :)

sok sikert!

2010. febr. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, bocsi, kicsit tápszer ellenesre sikerült, pedig nem annak szántam, ha ennyit hízik a babód, lehet elég lenne neki csak az anyatej :)
2010. febr. 2. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Éheztetni nem akarom, csak kicsit összezavart, hogy először "tömjem" tápszerrel a szopi mellé, mert nem hízott eleget. Most meg, hogy hízik vegyek vissza.

Az utolsó válaszolónak én sem vagyok tápszer párti, de mivel a babám sárga volt, így belementem mert egyfolytában csak azt hallottam, hogy etessem, ne hagyjam 3 óránál többet aludni, mert így ürül ki a szervezetéből a bilirubin. Persze ezek után már nem tudom, hogy jól tettem-e, de első gyerek.

Ezek után megpróbálom minél többet cicire tenni és kevesebb tápszert adni. Ki tudja meddig bírom mert így tápszerrel is elég sokat fent van éjjel.

2010. febr. 2. 20:41
 8/8 anonim ***** válasza:
Megértelek, nálunk is hasonló volt, aztán mikor 8 hetesen már 2500g-ot hízott, "éheztettem" és azt vettem észre, hogy nem is sír, tehát annyira éhes nem lehetett :) Mondjuk nem 10 perc alatt lakott jól cicivel hanem másfél, de fekve szopiztunk, jót pihentem legalább :)
2010. febr. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!