Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti kostoltattatok 8 hónapos...

Ti kostoltattatok 8 hónapos babátokkal vagy kissebbel azt amit ti esztek? Pl. pörkölt zaft, sült krumpli, süti, tésztát (tojásos) meg mindent amit ti is esztek?

Figyelt kérdés
Annyiból lehet baj ha csak egy kis falatot kap?
2014. dec. 21. 06:15
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen pici korban még nem mertem (én mondjuk parás vagyok alapból), így csak azokból kapott kóstolót, amit már bevezettünk. Most 11 hónapos, már kezdem bátrabban kóstoltatni, amit kinéz a számból, abból kap egy picit, akkor is, ha még nem vezettük be.
2014. dec. 21. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
23%

Az én gyerekeim 8 hónaposan már majdnem mindent ettek, amit mi. Igaz, nem főzök túl fűszeresen. Nem lett semmi bajuk, nem allergiásak semmire.

Pörköltből nem a szaftot kapták, hanem pörköltet tésztával vagy krumplival.

2014. dec. 21. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
22%

Az enyém is 8 hónaposan már többnyire azt ette, amit mi, csak az ő részébe nem tettem sok sót, nem tettem borsot és a tejfölös ételeket neki joghurttal habartam be.

Tésztából csak tojás nélküli, durum tésztát eszünk, de a rakottkeltől a bolognain át (sertésből) a túrós, sajtos, joghurtos sztrapacskáig mindent a miénkből kapott már darabosan. Pl. a sztrapacskát (tojás nélkül) úgy eszi, hogy még kapálózik is közben, annyira várja. Sült krumplit puhát, só nélkül már kapott a kezébe nyammogni, azt is szerette, de nem azzal etetem természetesen.

2014. dec. 21. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

a borstól sem lesz baja egyszer egyszer, de a vesének nem tesz jót, azt mondják, a pörköltszaftban nem tudom mennyi van, de picike kenyérre attól nem lesz baja, csak az nem nagyon táplálék még neki, kóstoltatni lehet. A hagymás ételeket is ettük már ilyen korban.

Tojásos tésztát is adhatsz neki végülis, a sárgáját főtttojásból már eheti is, de a fehérje ki fogja még ütni, ha érzékeny rá. Ha kiüti, akkor ne adj neki egy ideig semmi tojásosat. Sütit viszont szerintem egyáltalán ne adj neki, vagy csinálj külön neki banános joghurtos grízpudingot, tejmenteset pl.

2014. dec. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 ohana pulvisculus válasza:
Babánk 8 hónaposan már gyakorlatilag ugyanazt eszi amit mi is, nagyon kevés kivétellel, pl. méz.
2014. dec. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
84%

Nem. Nem szívesen adnék neki ennyi idősen fűszeres vagy túl zsíros dolgokat, sem olyat, amiben nagyon allergizáló dolog lehet.

Nyilván ezt mindenki maga dönti el, hogy mennyire kockáztat, nálunk több ételallergiás is van a családban, ezért én óvatosabb vagyok. Másrészt nem szeretném megterhelni a gyomrát a zsírosabb, nehezebb ételekkel. Plusz még mindig csak ismerkedik az ízekkel, így az ő ételét nem sózom, cukrozom, ami a "felnőttételeknél" megszokott.

Inkább próbálok neki változatos dolgokat adni, sokféle gyümölcsöt, zöldséget, ezek kombinációit.

Egyébként 5 hónapos kora óta van hozzátáplálva, mert tápszeres.

2014. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amiket felsoroltál én még nem adnék.De az én 9 hónaposom kapott már paradicsomos húsgombócunkból, vagy bolognainkból.

De evett már resztelt májat is krumplival, mert ami az övé volt nem fűszereztem a másik kettőbe meg csak zöldfűszert rakok.

2014. dec. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!