Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adjak/adtok 14 honap...

Mit adjak/adtok 14 honap körüli babátoknak ebédre? Amit mi eszünk abbol max. A fözelékeket eszi meg, de ami kicsit szárazabb, darabosabb azt nem kéri pl. makaroni, pörkölt tészta, rizseshús, rakott krumpli ilyeneket hogy adjak?

Figyelt kérdés
8foga van,kenyér belét megeszi,akiflin is elnyámmog,vagy körtét,banánt,sajtot is megeszi,és ha mi eszünk és adok neki abbol amit eszek azt megeszi de csak ugy hogy közben megy egy kört a lakásban az etetőszékjébe rakom nem kell neki!
2009. dec. 3. 08:38
 1/8 anonim ***** válasza:
hát erre én is kivi lennék, az én 11 hósom is ezt csinálja pont. bocs az offért.
2009. dec. 3. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én szinte mindig külön főzök neki és turmixolok.

amiket írtál, azt az enyém se eszi meg (14 hónapos)

esetleg a kisebb tésztákat.

de én nem is próbálkozok, mindig csinálok valami zöldséget+ tésztát vagy rizst neki, és rakok hozzá húst, és turmix.

majd ha lesz őrlő foga, jobban tud rágni.

ma pl. a levesben főtt répát, krumplit fogja enni hússal:)

de gyakran főzök neki karfiolt, brokkolit, cukkinit, tököt és mindenhez krumplit.

2009. dec. 3. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez a helyzet!Én megpróbálom kicsit szaftosabbá tenni az ételeket neki úgy megeszi.PL:rakott krumplihoz tejfölt rakok és jó apró darabokra összenyomom.
2009. dec. 3. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
sziasztok! második anyukát kérdezem, milyen ételeket adsz ebédre a babádnak,?mert sokszor mondják nekem is, hogy 1 évesen már a felnött kaját kell egye.de én még kruplival süritem neki a fözeléket. akkor szerinted is jo még? most voltunk 1 évesek.esetleg reggelire, vacsira mit adsz neki?az enyém reggel a szopin kivül egy kis kiflit nyammog el.este meg a tejpépet eszi szivesen, utánna szopi.várom válaszod.köszi
2010. aug. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

szia

második vagyok

ez már egy réges-régi kérdés, azóta már 23 hónapos a babám, de azért válaszolok.

teljesen elég, ha krumplival sűríted. nem kell egy évesen felnőtt kaját ennie.

az enyém aztán még 17 hónapos koráig turmixolva evett, aztán egyik napról a másikra nem kérte, csak a darabosat, onnantól eszi a kifjezetten felnőtt ételeket.

azóta eszi a rendes, berántott főzeléket is(tehát a liszteset)

a reggeli-vacsora nem változott azóta sem:kakaós tápszer, ezen kívúl nem kér reggelit és nincs tízórai sem, max. egy keksz.

annyi változott, hogy az esti tápszer előtt sokszor van vacsora is, mondjuk minden másnap. ez főtt étel, déli maradék. hideget nem hajlandó enni(kenyér, májas, felvágott, ilyesmi)

a te egy éves babádnak még nincs szüksége külön vacsorára és felnőtt ételekre.

:)

2010. aug. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
szia anyuka!köszönöm a válaszod. nagyon megnyugtató,mert mint irtam, mindenki azzal jön, hogy már a felnött kaját kéne egye.de én is igy gondolom,ahogy te leirtad.nem hiszem, hogy ha 6 hoig csak szopott, utánna kruplival sür. fözeléket eszik, aztán meg hirtelen majd felnött kaja. privátba kérdezhetnék majd még tölled?mert én is hasonloan gondolom a dolgokat mint te. és nem biztos hogy itt ezen az oldalon még sikerül "összefutni". mégegyszer köszönöm.
2010. aug. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
persze, nyugodtan
2010. aug. 9. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
annak az anyukának üzenem, akivel itt fent beszélgettünk, hogy irtam neked privátba, megköszönném, ha válaszolnál.szia.
2010. szept. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!