Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csípőszűrésre melyik a jobb...

Csípőszűrésre melyik a jobb módszer? Az ultrahangos vagy a hagyományos kézi?

Figyelt kérdés

Muszáj döntenem, mert ugyanakkorra kaptunk időpontot a fizetős UH szűrésre (amit havonta csak egyszer csinálnak) és az SZTK-ba az ortopédiára (Itt is hetekre előre megy az előjegyzés) Most vacilálok, melyikre vigyem a gyereket. Olvastam, hogy volt baba, akinél az ortopéd orvos nem állapított meg eltérést, de az UH-n kiderült,mégis gond volt a csípőízülettel.

Nekünk enyhén kötött csípőre gyanakodik a gyerekorvos, ezt is kimutatja az UH?


2010. febr. 3. 12:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én Sztk-ba vittem a babámat, de kézzel iletve ultrahanggal is megvizsgálták.Szerintem a kézi vizsgálatból jobban kiderül, hogy kötött-e a cscsípője a babádnak, azért is nézik így is, nem csak géppel, hiszen majd' kitekerik szegény babák lábát, hogy lássák, mennyire enged az izom és a csontozat.


4hónapos baba anyukája

2010. febr. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Kimutatja, mi kétszer is voltunk, az elsőnél azt mondta az uh doki, hogy határeset, megnézné két hónap múlva, és akkor már látszott, hogy kutya baja. Szerintem az uh azért jobb, mert a doki ott is megnézte először kézzel, aztán uh-val. Úgyhogy én javaslom az uh-t.
2010. febr. 3. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekünk volt mindkét vizsgálat, de szerintem, ha jó a doki, tapasztalt, akkor a kézi vizsgálat jobb. Azon az uh amivel az én babámat vizsgálták konkrétan semmi nem látszott, olyan elavult volt. Nálunk laza volt a csípője, de szerencsére tornáztatással rendbejött.
2010. febr. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem tudom mennyi idős a babád,de az én Kisfiamnak 4 hónapos korában volt csípőficam szűrése-a gyerekorvosunk lazának érezte a csípőjét-.

Az ortopédián a doki rendben találta,de elküldött minket rtg-re,mert azt mondta 4 hónap után csak így tudják rendesen megállapítani,hogy van-e valami eltérés.

Szerencsére mindent rendben találtak.

Ha már elmúlt 4 hónapos,akkor szerintem elég az SZTK-ba vinned,mert úgy is elküldenek rtg-re is.

2010. febr. 3. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nekünk -és mindenkinek, aki akkor csípőszűrésen volt- az SZTK-ban először kézzel, majd ultrahanggal megvizsgálták. Érdemes lenne telefonon megkérdezni, hogy nálatok az SZTK-ban hogyan megy a csípőszűrés.
2010. febr. 3. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Nálunk nincs UH az SZTK-ban.

4 és fél hónapos a lányom.

2010. febr. 3. 13:08
 7/14 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Az ultrahangon azt lehet megnézni, hogy mennyire kifejlett a csípőcsontja. Normál esetben 4 hónaposan már teljesen kifejlett. A kötöttséget pedig kézi vizsgálattal érzik. Nekünk azt mondták az ultrahang alapján, hogy kifejlett a csípő, a manuális vizsgálat szerint pedig kötött a csípő. Azt írta a lapra, hogy nincs teendő, de hozzátette, hogy 3-4 hétig tornáztassam.
2010. febr. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Még attól is tartok, hogy félrediagnosztizálja a doki a lányom. Tudom, hogy ez butaságnak hangzik, de hihetetlenül képes befeszíteni a lábát, még a doktornőnk is folyton elképed, már 2 hónaposan alig bírta beadni neki az oltást, 3-an fogtuk le a gyereket, hogy hozzáférjen a combjához.

Ha próbálom tornáztatni a lábait (hasfájós baba, jót tesz neki) mostanában már direkt kifeszíti magát, mert azt hiszi, ez jó móka. Attól félek, hogy a vizsgálaton is ha a doki próbálja majd mozgatni, a gyerek ellenfeszít neki, és ebből azt hiszi majd a doki, hogy hú, milyen kötött a csípője. Pedig tudom, érzem, hogy milyen különbség van, ha a kicsi elengedi magát, és épp olyanja van, hogy hagyja hogy masszírozzam, tornáztassam.


De ha úgyis RTG-re küldené a doki, akkor ugyanazt nem tudják UH-val is megnézni?

Ahová vinném, profi gép van, kifejezetten UH diagnosztikával foglalkoznak.

2010. febr. 3. 13:16
 9/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, hogyan kellett tornáztatni a kicsit? Leírnád?
2010. febr. 3. 13:17
 10/14 anonim ***** válasza:
12:40-es vagyok nekünk a torna abból állt, hogy felnyomod a térdeit a hasához, aztán jó nagy terpeszbe szét, és le, kinyújtod a lábait majdnem minden pelenkázáskor csináltam, kb 5x, a lényeg a jó széles terpesz
2010. febr. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!