Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vendég baba után (aki mindent...

Vendég baba után (aki mindent összenyálaz), áttörölgetitek a játékokat?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy később a bölcsiben, oviban is ez lesz, de most még csak fél évesek vagyunk.
2010. febr. 3. 15:16
 1/9 anonim ***** válasza:
33%
Én soha nem engedem, hogy más játszon a kisfiam játekaival. De ha igy jártál mindenképp szerintem mosd át.
2010. febr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nálunk rokon babák szoktak jönni, és nem mindig tudjukk nyomon követni ki mit eszik meg...sokszor késő és már másik pohárból isznak. Már lemondtunk a törölgetésről és egyebekről. Most már másfél évesek a gyerekek és egyszer kaptak el egymástól valami banális vírust, de egyébként semmi más nem történt.
2010. febr. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem sok barátnőmnek van hasonló korú gyereke mint az én fiam,és járunk is át egymáshoz.Természetesen mindenki játszhat mindennel.Egyrészt úgysem tudod megakadályozni,másrészt nem is tenném!Utána én mindig eltörölgettem a játékokat,vagy ami olyan azt kimosom.Sose volt semmi gondunk.
2010. febr. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
mi pont ezt szívtuk meg elég jól. átjött 1 kislány, aki szegről végről rokon, akkor láttuk először. 22 hónaposan mindent a szájába vett, persze ez a szülők hibája, mert semmit nem foglalkoznak a gyerekkel. gondoltam nem lesz semmi baj, a fiam már 20 hónapos, eddig nem volt beteg, csak taknyos 2 napig. az eredmény: 3 napos láz, 40 fokkal majdnem és iszonyatos okádás, hasmenés, csillapíthatatlan láz. én tanultam belőle...
2010. febr. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
30%

Én nem.

Sőt egymás cumisüvegéből/itatópoharából isznak. Bekapják egymás kezét, egymás játékait. Össze-vissza mancsolják egymást.

Ha meg beteg valaki, úgyse megyünk/jönnek.

(5-6 baba van, akikkel szoktunk találkozni)

Semmi baja nem lesz a babádnak, ne izgulj.

14 hónapos baba anyukája.

2010. febr. 3. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet kiszűrni. Mire elmosnád amit a másik a szájába vett már rég lenyalta a tied is. 1x mi is betegek lettünk sajnos emiatt de ez benne van a pakliban. Ha félted akkor inkább ne legyenek még közös játszások.
2010. febr. 3. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Eszembe se jutott soha! Ha jön valaki kigyerekkel, babával, ugyanúgy játszhat az a pici az enyémnek a játékaival. Beteg nem csak attól lehet, mert bekapta egy másik gyerkőc a játékát... Ennyire azért ne vigyük túlzásba! Mondjuk, ha ne adj Isten bekerül a pici bölcsibe..ott se fogják minden egyes gyerek után a játékokat fertőtleníteni... Egyébként minél jobban vannak féltve, sterilen tartva, annál hamarabb megkapnak minden nyavaját.. A kislányom 17 hónapos és még sosem volt beteg, pedig az ő játékait bőven hasznája más i és ő is játszik másokéval..
2010. febr. 3. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én éppen fél éves koráig próbáltam rá úgy ahogy vigyázni. Utána lazítottam, elvégre egyetértek az előttem szólókkal, nem szabad túl sterilen kezelni a babát, kell, hogy találkozzon kórokozókkal és erősödjön az immunrendszere. Ezért fél éves kora után én már nem is sterilizáltam, és hagytam, hogy szabadon érintkezzen más babákkal. Egyébként járunk babaangolra, ott is egymás szájából veszik ki a játékokat (és az a gyanúm, hogy utána sem igen mosogatja le őket senki!). Nem mondom, hogy a most 20 hónapos fiam sosem volt még beteg, mert ez nem igaz, de szerencsére nem túl gyakran, és ez egyébként is benne van a pakliban.
2010. febr. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nálunk 4 hónap alatt 3 vendég baba volt, vigyáztunk nagyon, de valószínűleg nem tudtunk mindent lemosni. Nem volt semmi gond, de arra is figyeltünk, hogy betegen, vagy csak félig gyógyultan nem jöhet senki vendégségbe.
2010. febr. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!