Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki dicsekszik a babájával?

Mindenki dicsekszik a babájával?

Figyelt kérdés
Bennem van a hiba,ha én nem?Nekem olyan furcsa,hogy ha beszélek valakivel,akinek szintén van babája,és megkérdezem mi újság,mindig egyből azzal kezdik,hogy mit tud már és milyen nagyon ügyesokos.Persze szerintem is az én gyerekem a "leg",de én mindig azt mesélem el,hogy épp mit csinálunk,hol jártunk,hogy érezzük magunkat,nyűglődés,éjszakai nem alvás,stb.A szüleim is olyanok.Megtartják a talpát,persze tolja magát előre a gyerekés "jaj nézd,hogy kúszik".Ha felültetem megül és "jaj nézd,már tud ülni".Ilyenkor mindig elmondom,hogy nem tudja,csak kierőszakoljuk belőle és az nem ugyanaz.Nekem ez olyan fura.Miért fontos ennyire,hogy ki mit tud?Miért nem lehet arról beszélgetni,hogy ki mit tervez pl nyáron,hová lehet egy gyerekkel nyaralni menni,ki mit evett aznap,hogy tetszett az oroszlán az állatkertben,vagy mittudomén.Olyan hülyén érzem magam,néha már azt hiszem,hogy mindenki szerint le van maradva a gyrekem,vagy nem szertem eléggé,hogy én ezekről nem mesélek.Persze a nagyobb dolgokat elmondom (forgás,fogak),de csak ha kérdezik,vagy úgy jön ki a lépés.Mondjuk magammal sem dicsekedtem sosem.Agilisabbnak kellene lennem ilyen szempontból?
2010. márc. 17. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
hasonló típusú vagyok én is, sőt, annyira érzem, amit mondasz, hogy sokszor nehézségeket okoz nekem. Pl. kérdezik "hogy van a baba?". Én meg hebegek-habogok, hogy 3 mondatot valahogy összeszedjek róla, hogy mit is tud már?pedig tud sokmindent, de valahogy én sose voltam nagy dicsekvős. Hát nem tudom, lehet bennünk van a hiba?!
2010. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Abszolút egyetértek veled!!! Én sem vagyok "dicsekvő fajta" A nagy fiam, mivel hypoton, ezért igencsak megkésett volt a mozgása, tehát ott lemaradva volt a kortársaitól. Sokszor hallottam, hogy "jaj ő még nem..." NEM, mert ilyen, és később kezdi. Utálom, amikor mondják, hogy az enyém már ezt tudja, de közben nem tud ülni, csak felülteti, és úgy marad a baba. (amit te is írsz)

Most van egy 4 hónaposom, ha megkérdezik, hogy vagyunk, rávágom, jól. Nem tudom, hogy ő milyen tempóban fog mozogni, de biztos nem azzal fogok kezdeni mindenkinél, hogy húúúúú már ezt is tudja.

Sajnos sokkal több az olyan anyuka, aki állandóan azzal van elfoglalva, hogy "az enyém már ezt is tudja..." De ha ők ebben lelik örömüket :) Ne foglalkozz vele, te maradj olyan anyuka, amilyen most vagy :)

2010. márc. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Na nekem ugyanez a problémám, és már agyamra mennek a szomszéd anyukák, akiknek másból se áll a beszélgetés csak egymás szavába vágva ajnározzák a saját gyereküket...

Nem hiszem el hogy ez az egyetlen beszédtéma felnőtt értelmes nőként...

én most valamelyik nap már nagyon besokalltam:) Pedig az én gyerekem is csomó mindent tud, a kisebb főleg nagyon ügyes mozgás terén pl. de mégse jut eszembe rázúdítani másokra!!! Ha kérdezik az más...

De komolyan okos, diplomás nők teljesen megzavarodva, a kommunikáció és a beszélgetés szabályait teljesen elfelejtve nyilvánulnak meg.

Magyarán tökmindegy, csak ők elsorolhassák hogy a gyerek áll, ül, beszél 7 nyelven és stb.

Én sose kezdek el a magaméról csak úgy beszélni, és már próbltam azt is,hogy én kérdezem meg tőlük hogy mi a helyzet meg megdícsérgetem hogy jaj milyen ügyes a babájuk, hátha akkor le lehetne röviditeni ezt az áradatot és túllicitálást.

De nem jött be ez a taktika se...:)

Én kicsit most egyedül sétálgatok a gyerekeimmel, mert félek h nagyon kiosztok vkit így:)

Aztán úgyis beletörödök h ilyenek és lenyugszom:)))

2010. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
72%
Én is olyan vagyok, mint te. Annyival megspékelve, hogy mikor a babámról kell beszélnem, én direkt nem említek meg semmit, amiben előrébb jár a társainál, nehogy "dicsekvősnek" tűnjek. Inkább nem mondok róla semmit, csakhogy ne keltsem azt a látszatot, hogy sztárolom a fiam és esetleg ezzel unszimpátiát ébresztenék anyukatársaimban. Én szépen türelmesen végighallgatom az "ajnározós" anyukákat, megdícsérem a babócát, mert tényleg ügyes, de az én számon lakat. :D
2010. márc. 17. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nincsenek dicsekvős ismerőseim. Barátnőmmel szoktunk sétálni, 1 hónap különbség van a lányok között. Mindig megbeszéljük, hogy ki mit tud, de nem a dicsekvés miatt. Valamiben az egyik jobb, valamiben a másik. Tanácsot adunk egymásnak, elmeséljük mit, hogyan, mikor csinálunk, de semmi dicsekvés nincs benne.

Ha ismerősök megkérdezik, hogy mi újság, nem vágom rá, hogy "már mászik" stb. Ha megkérdezik, hogy mit tud,akkor elmondom. Én is megkérdezem az ismerőseimtől, hogy mi újság, mit tud a baba, de szerintem ebbe semmi rossz nincs. Nem tudom, hogy ezt miért kell dicsekvésnek venni.

2010. márc. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Utolsó. Nem ezt veszik dicsekvésnek nyilván, nem erről volt szó, hanem hogy CSAK a gyerekek mindenféle teljesítései a témák.....tehát nincs más téma, csak ez és csak egymást túllicitálgatva.

Örülj neki,hogy te nem találkoztál még ilyennel és hogy a barátnőid, ismerőseid közül mindenki -megtalálva az egészséges arányokat - beszél a gyerekéről.

2010. márc. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ne is mondd.. a nagyszulok olyan, mas varosban lakunk, de felek elore lemenni, mert ugy van beharangozva az unoka, hogy szupermen..

meg amikor talalkoztunk korunkbeli babaval, egybol mondjak hogy bezzeg mit tud az unoka, nekem meg eg az arcom, mert ha a masik baba kevesebbet tud, akkor mi van, meg kulonben is, heti ket latasbol nem nagyon tudjak mi van..


engem is taszit, nem tudom miert csinaljak, en nem vagyok agilis, es nem is erzem hogy annak kene lennem


nem verseny

2010. márc. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én se szoktam dicsekedni vele, ha találkozunk valakivel akkor persze megszokták kérdezni miket csinál már, de amúgy nem dicsekszek vele. Bár az én baráti körömben sincs olyan anyuka aki nagyon dicsekvős, én inkább anyámtól kapok gutaütést, mert ő aztán fűnek fának dicsekszik a gyerekemről meg mutogatja a fényképét,mindenki azt hiszi, hogy milyen szuper nagymama, közbe meg kéthetente eljön egy fél órára de már 5 perc után unja a gyereket.
2010. márc. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azt hiszem a többség érti,mire gondolok.Örülök,hogy nem vagyok ezzel egyedül.
2010. márc. 19. 09:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!