Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kellene csípőszűrésre...

Mikor kellene csípőszűrésre vinni a babámat,4 és fél hónapos és még nem voltunk?

Figyelt kérdés
Eddig minden hónapban a gyerekorvos megnézte, ki is töltötte a kiskönyvben a csípőre vonatkozó részt, hogy negatív és ennyi. Viszont a 4 hónapos résznél a könyvben az van írva, hogy csípőszűrés és nincs odaírva, hogy gyermekorvos is végezheti, mint az előző hónapoknál. Eddig eszembe sem jutott, csak egy 1 nap különbséggel született kisfiú anyukája kérdezte, hogy mi volt a szakorvosnál és mesélte, hogy már 6 hetesen is voltak, mert vinni kell. Nekünk sem a gyerekorvos, sem a védőnő nem szólt.
2014. dec. 29. 08:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Két éve nekünk már egy hónaposan kellett vinni, védőnő mondta, szerintem ez.azóta se változott.
2014. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Pedig már el kellett volna vinni.

Én rögtön a lányom születése után kértem időpontot a gyerekortopédiára és 3 hónapos korára kaptunk csak időpontot. Jól leteremtettek hogy miért csak ekkor hoztam...(közben nézte e gyerekorvos is aki csak annyit mondott kicsit kötött a csípője).

A szakorvos ultrahangra küldött ott derült ki a csípőficam. Szemre nem lehet ezt megállapítani, uh jobb ha minél hamarabb elviszed gyerekortopéd rendelésre.

2014. dec. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Ez gond. Akkor januárban az első dolgom lesz ezt elintézni. Remélem nincs baja a picim csípőjének, amit már hónapokkal ezelőtt észrevettek és fejlesztettek volna.

Csak azt nem értem, hogy miért nem szólt sem az orvos, sem a védőnő.

Mellesleg 3 hete költöztünk és másik védőnőnk lett, Ő ugyanúgy nem szólt.

2014. dec. 29. 08:39
 4/12 anonim ***** válasza:
Nem kötelező vinni, de lehet. Azoknak ajánlott erősen és minél hamarabb, akik a kórházi csípőszűrésen fennakadtak. Nekik pár héten belül el kell menni. Egyébként 4-6 hetesen, utána 2 hónaposan és 6 hónaposan szokták hívni kontrollra.
2014. dec. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A születéskori szűrésen mindent rendben talált a szakorvos és ott sem mondták, hogy majd vinnem kéne. Nyilván nem város függő, hisz az a baba, akinek az anyukájától tudom, hogy menni kellett volna, ugyanott született, ugyanakkor, mint a fiam. (Szeged)
2014. dec. 29. 08:45
 6/12 anonim ***** válasza:
6 hetesen szokták küldeni a babákat, kell beutaló és azt a gyerekorvos adja, mi kb 2 hónaposan voltunk, mert akkorra volt időpont. Ha a gyerekorvos megnézte mindig, akkor tuti nincs nagy gond, emiatt ne aggódj, menj el mikor tudsz.
2014. dec. 29. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónapos korban kellett vinni, ha a gyerekorvos nem látott problémát.
2014. dec. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Már rég el kellett volna vinni. Hat hetesen csinálták a fiamnál is. A gyerekorvos automatikusan adta a beutalót.
2014. dec. 29. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia, ez kórház függő, Debrecenben 6 hetesen nézik, Nyíregyházán 4 hónaposan, viszont szülés után amikor hazaengednek benneteket, kellene, hogy mondják, illetve a háziorvosnak kellett volna küldeni, mert sok helyen beutaló köteles.
2014. dec. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szülés után sem mondták, illetve orvos, védőnő sem. Mindegy, ezen már utólag nem tudok változtatni. Januárban az lesz az első dolgom, hogy kérek beutalót és viszem.
2014. dec. 29. 13:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!