Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell vinni a babát...

Mikor kell vinni a babát csípőszűrésre? Ez kötelező? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Szóval a kislányom 2 és fél hónapos, múlt héten voltunk gyerekorvosnál, megkapta az oltást, a doki megnézte a csípőjét (hajlítatta, meg forgatta a kislábát), azt mondta, hogy oké. Másnap a védőnőnél voltunk és ő kérdezte, hogy voltunk-e már. Mondtam, hogy ilyesmi szóba sem került, a következő oltásra kaptam időpontot. Ma felhívtam a rendelőt, de szabin van. Miért nekem kell ennek "utánajárni", első baba, honnan tudjam, hogy hova kell vinni!
2012. júl. 25. 10:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nálunk a hazaadáskor az első dolga a dokinak, hogy ha megvan a kicsi tajkártsája, akkor irány a beutalóért, meg időponttért az ortopédiára.

Legkésőbb 2hónaposan megvoltak a szűrések.

Ugyan így megy nálunk a has-koponya-csípő uh is, azt is 3hónapos korig kérik csináltassuk meg.

2012. júl. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Ez fura. Nálunk az 1. hónapos státusznál adta a Doki a beutalót az ortopédiára. Nézték hathetesen (mondjuk mi 8 hetesen kaptunk időpontot) és négy hónaposan is.


A vizsgálatokon nem csak lábtekergetés volt, hanem egyéb "tekerések" :) és ultrahang is!

2012. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Nekünk mondták amikor megszületett, és kiengedtek minket a kórházból, hogy mikor hova menjünk (6 hetesen csípőszűrés és hallásvizsgálat, +neonatológia kontroll), a zárójelentésre is ráírták ezeket, és a telefonszámokat is, ahol időpontot lehet kérni.
2012. júl. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

A 6-8. hétig bezárólag kell elvinni csípőszűrésre. Elvileg a gyerekorvosnak kell beutalót írnia. Elég szétszórt lehet a dokitok, ha ezt nem mondta el. Egyébként ortopédiára kell vinni. Nem tudom, hogy merre laktok, de ha Pesten, akkor a Heim Pálba, vagy akár magán ortopédushoz, utóbbi legalább alaposan átnézi, a kórházban elég felszínes a vizsgálat.

Nem kötelező, de a gyermeked érdekében nagyon is ajánlott, hogy később ne legyenek gondok!

2012. júl. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát ez szuper! A kórházi zárójelentésen a hasi és a koponya uh rajta volt, hogy kell menni, azon már túl is vagyunk. Mondjuk oda is én kértem a beutalót, de azt legalább tudtam, hogy kell menni. Majd a 6-i héten lesz a doki, akkor lemegyek hozzá. Köszi a válaszokat!
2012. júl. 25. 10:41
 6/15 anonim ***** válasza:

Mi a Balesetiben voltunk Pesten (Péterfyhez tartozik már) és nagyon alapos volt a dokinéni!


2.

2012. júl. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy ilyen hanyag (vagy csak feledékeny?) a doki :(

Biztos nincs semmi gond, de tudod: jobb félni :)

2012. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is mikor vittem kötelező vizsgálatra a lányom a doki megnézte és ennyi, kérdezte hogy voltunk-e csípőszűrésen és mondtam hogy nekem nem is mondta senki hogy menni kellene.

Ő erre nem szólt semmit, szóval így nem is voltunk csípőszűrésen.

2012. júl. 25. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én a 3. kerületben szültem.Lányom 3 hónapos koráig éltünk a kerületbe.Ott az első orvos látogatáson a doki azt mondta, hogy úgy látja nincs semmi gond a csípőjével, így el sem küldött.Megnyugodtam...

Aztán átköltöztünk a 15. kerületbe, ahol szinte az 1. kérdése az volt a dokinéninek, hogy voltunk-e, én mondtam, hogy nem mert az orvos úgy látta, hogy nincs baj.Na azonnal adta a beutalót..Úgy hogy mi majdnem 4 hónaposan jutottunk el.Én nem is értem.Ha elvileg kötelező, akkor miért nem küldenek el egyből?!Lehet mindenhol más a bevált módszer.

2012. júl. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Nálunk 6 hetesen küldik a babákat ortopédiára, de a gyerekorvosunk előbb elküldött mert voltak gyanújelek. Neki köszönhetően már 3 hetesen kiderült, hogy fejletlen a lányom csipője így időben elkezdhették a kezelést. Ennek köszönhetően 3 hónapos korára tökéletesen meggyógyult.
2012. júl. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!