Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy kisbabamnak...

Mit tegyek, hogy kisbabamnak valahogy be tudjuk adni a Nurofent es ki tudjuk szivni az orrat anelkül hogy patakokban follyon a könnye es orditson?

Figyelt kérdés
MAr nem birom annyira sajnalom szegenyket.Egesz nap minden orrszivasnal annyira behergeli magat hogy meg utana is egy fel orat sir...igy szinte egesz nap ordit!nurofent se eszi meg kanallal akkor is fel orat visit....
2014. dec. 29. 08:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nurofent tedd az ételébe akkor talán nem veszi úgy észre :) az orszívásnál meg beszélj hozzá esetleg kapcsolj be valami zenélő játékot utána. Vond el a figyelmét a sírásről.mennyi idős?
2014. dec. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, mert rajtatok is látja, hogy sajnáljátok és meg vagytok ijedve. A gyerekkel határozottan kell bánni, így neki is megkönnyítitek ezeket a nehéz dolgokat. Határozottsággal, gyorsasággal és nyugodtsággal tudtok rajta segíteni.
2014. dec. 29. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Nurofent miért nem a szuszpenziós fecskendővel adod neki?
2014. dec. 29. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Algoflex baby-t szoktam adni a babámnak, ahhoz van ilyen kis fecskendő szerű, a Nurofenhez nincs?

Amikor kisebb volt, az Infacol ízét utálta, így azt a cumira tettem 1-2 cseppenként és lenyalogatta. Ha ügyes vagy, akkor azt is meg lehet csinálni (nálunk működik), hogy a cumit picit félrefeszíted a szájában (vagy a melled mellet csinálsz az ujjaddal egy kis rést a szájában) és ott bedugod a fecskendőt és szép lassan, nehogy félrenyeljen beadagolod a szuszpenziót.

Az orrszívás nálunk is tömény üvöltés, de néha a Halász Judit koncertet nézi közben és elfelejt sírni.

2014. dec. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Elhiszem, hogy sajnálod, de inkább az orrszívás miatt üvöltsön, mint egy nagyon fájdalmas fülgyulladás miatt. Egyébként pedig, ha sír, könnyebb szívni az orrát, mert fellazul a tartalom. Mennyi ideig tart az orrszívás, mivel szívod? Milyen pózban? Nurofent pedig fecskendővel lődd a szájába.
2014. dec. 29. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a babád? Az én lányom 10 hónapos, és most kezdünk eljutni odáig, hogy nem üvölt, ha szívom az orrát. Én sokszor bekapcsoltam a porszívót, csak úgy, hogy szokja a hangját, meg sokszor megtapogatta, hogy ismerkedjen vele. Most meg már a kezébe adom az orrszi-porszit is, azt nézegeti, közben sokat dicsérem, hogy milyen ügyes, és hál istennek, most már nem sír egyáltalán, ha szívom az orrát. De a többieknek igaza van, ehhez az is kellett, hogy én is nyugodt legyek, mert mindig stresszeltem már előre, és egyből megérezte.

Nurofent én is nagyon nehezen tudom beadni neki, úgyhogy sajnos abban nem tudok segíteni

2014. dec. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Mi is most voltunk betegek, sajnos az orrszívással nem lehet mit kezdeni sír tőle, de az ő érdeke akármennyire szakad meg a szíved ezt muszáj..a gyógyszer beadására viszont lenne egy jó módszerem, az én bébim se akarta sehogyan sem bevenni, kajában sem..így vettem a patikában fecskendőt, felszívtam a szirupot, betettem a szájába óvatosan, még örült is mert cuppogtatta és óvatosan benyomtam neki..lenyelte, kiköpni se tudta.
2014. dec. 29. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A Nurofen szirupot add az adagoló fecskendőből! Van olyan baba, aki szabályosan kiszopizza a szirupot a fecskendőből, fincsi édes íze van.

Az orrszi-porszi pedig egy ilyen üvöltős művelet, nincs mit tenni. Valóban légy határozott, gyors, akkor is üvölteni fog, de így legalább hamarabb túlvagytok rajta! A fiam már lassan 2 éves. Most már magának bekapcsolja a porszívót és kiszívja a saját orrát. De pár hónappal ezelőtt még Ő is sírt, még korábban pedig üvöltött és hosszú percekig kellett nyugtatni. Úgyhogy kitartás, lesz ez még jobb is!

2014. dec. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
köszi a tippeket!milyen gyakran szivjam neki egy nap?
2014. dec. 29. 13:31
 10/13 A kérdező kommentje:
ja 10 honapos
2014. dec. 29. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!