Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy kisbabamnak...

Mit tegyek, hogy kisbabamnak valahogy be tudjuk adni a Nurofent es ki tudjuk szivni az orrat anelkül hogy patakokban follyon a könnye es orditson?

Figyelt kérdés
MAr nem birom annyira sajnalom szegenyket.Egesz nap minden orrszivasnal annyira behergeli magat hogy meg utana is egy fel orat sir...igy szinte egesz nap ordit!nurofent se eszi meg kanallal akkor is fel orat visit....
2014. dec. 29. 08:27
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Én odaadtam neki játszani az orrszívót mikor jókedvű volt. És tette oda az orrához, hogy mutassa hogyan kell használni. (haláli volt mikor a lázmérőt meg a popsijához tartotta)

Tudom meg leszek kövezve, de mi mindent bevetettünk, telefon, tablet, mese, bármi csak kibírja az orrszívást. Egyébként ez is időszakos, az én gyerekem kb 1 éves koráig utálta az orrszívót, aztán fél évig szerette/hagyta most meg megint utálja.


Még egy tipp, az esti orrszívást/gyógyszer ne fürdés után csináljátok, mert csak behergeli magát és nehezebb elaltatni. Még a fürdetés előtt kapjátok el a gyereket erre és a fürdetéssel már szépen megnyugszik.

2014. dec. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ja és hogy hányszor lehet neki szívni. Hát ahogy érzed. Ha nagyon el van dugulva akkor 4-5-6szor is akár. De előtte mindenképpen lazítsd fel az orrnyálkahártyát valamivel vagy pedig sírás után csináld, akkor amúgy is lazább. Igazából nincs felső határ az orrszívásra, max nem jön semmi. Ha kipróbálod magadon látni fogok, ez annyira gyenge, hogy tényleg nem tudsz vele ártani a babádnak.

Én inkább azt mondom, hogy nem az orrszívás mennyisége számít hanem, hogy minél tovább szívd, akkor jön ki a sok cucc. Bár tudom ez üvöltő gyereknél elég nehéz.

2014. dec. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a gy.orvos, hogy minden etetés előtt szívjam ki az orrát 4 hónapos fiamnak. Tengervizes orrspray, vagy 1 csepp anyatej az orrba, pár perc várakozás, szívás amíg jön takony, nyugtatás és kaja. Ez legyen a sorrend. Ha evés után csinálod, akkor meghányatja.
2014. dec. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!