Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nevadas: a regi oreges vagy...

Nevadas: a regi oreges vagy mar szokatlan, az uj tul cifra? Akkor mindenki legyen David meg Dora?

Figyelt kérdés
Nevados kerdeseknel a hagyomanyos nevekre, mint az Erzsebet, ramondjak, hogy oreges, a bibliai meg osmagyar nevek, mint a Ruben vagy a Csoban kirivoak, az ujak, mint a Kevin vagy a Dzsesszika szinten. Akkor megis milyen nevet adjon a gyereknek az az anyuka, aki nem akar tucatnevet? Nalunk a gimiben mindenki Dora volt meg David. Persze nem azt mondom, hogy direkt cs.sszunk ki a gyerekkel minel kirivobb nev valasztasaval, csak most belegondoltam, hogy nem sok lehetoseg marad, ha az osszes ilyen velemenyre hallgatunk.
2014. dec. 30. 08:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne hallgass senki véleményére add azt a nevet a gyerekednek ami neked meg párodnak tetszik. Döntsetek ti ketten,nem kell hagyni hogy bele szóljon más.
2014. dec. 30. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Meg nem tervezek gyereket, csak elgondolkodtam a kerdesen. Amugy szerintem igazad van.
2014. dec. 30. 08:56
 3/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek az 1-es valaszoloval. Egyebkent a nepszeru nevek folyamatosan valtoznak, igy ami sok embernek ma ujnak, tul egyedinek erzodik, abbol is lehet sok. A nevadasi trendeknel mindigis igy volt ez, ha megnezed az arrol szolo statisztikakat.


Mindenki maga dontse el, hogy mit szeretne, de szerintem aki itt ki keri masok velemenyet, az fel van keszulve az utteni valaszokra. Nekem mindegy, hogy ki milyen nevet ad a gyerekenek, en a sajat szempontjaim alapjan fogok: ne legyen tul furcsa, kirivo ( Külliki, Malna, Eperke és hasonlok), tudja hasznalni kulfoldon ( dupla massalhangzok kerulendok, pl Zselyke, Csongor, stb.), ne legyen kicsinyitokepzos, tudja felnottkent is viselni (pl. Manka, Zselyke, Mano), ne legyen tul regies hangzasu (Nimrod, Kende, Janos, Jozsef), az nem erdekel tulzottan, ha mostanaban lett divat, vagy ha sok van belole.


De mondom, ezek az en szempontjaim. Ezek alapjan szerintem meg mindig marad rengeteg nev, amibol valasztani lehet, pl Linda, Adam, Andras, Izabella, Nora, Anna, Eleonora, Olivia, Anett, Adel, Akos, Aron, Lili, Alex, Erik, Mark, stb.


Szoval nem kell mindenkinek Doranak vagy Davidnak lennie:) Egyebkent en Dora vagyok, es gimiben az en osztalyomban en voltam az egyetlen, pedig nagyon gyakori nev volt, viszont egy ritka nevbol ketten is voltak, szoval ezzel sem lehet szamolni.

2014. dec. 30. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Engem a legkevésbé sem érdekelt, hogy mennyire gyakori a kislányunk neve. Ez tetszett meg, az apjának is tetszett, ez volt csak, ami számított. Olyan név úgy sincs, ami mindenkinek tetszik - de ez nem is baj.
2014. dec. 30. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én val.szeg egy hajszállal idősebb Dóra vagyok, amikor én voltam 10 év körüli, még a naptárban se volt benne a nevem és úgy irigyeltem a Zsuzsákat pl, mert nekik meg igen. Én nem szeretem a modern neveket, a magyarosokat se, mégis találtunk mindkét gyerekünknek keresztnevet.
2014. dec. 30. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nalunk Niki, Enikő, Viki, Zsuzsi, Tomi, Gábor és Gergő volt sok. Az en nevem (Fanni) akkor extrém különleges volt, sokszor rám is szóltak, hogy nem illik becenévvel bemutatkozni.

A névadás mindig jó vitatéma, mindenki szeret beleszólni. Nekem 20 éve nagy kedvencem a Rubina (a tesóm kapta volna, de fiú lett), de nem hangoztatom nagyon, mert mindig beleköt valaki. A párom kedvenc neve pedig a Konstantin... elsőre furcsa volt, de el tudnám képzelni, hogy így hívják a fiam.

2014. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Attol fel sok anyuka, hogy csufolni fogjak a gyereket a neve miatt. Pedig szerintem ez lenyegtelen szempont, mert ha valaki fogast akar rajta talalni, akkor egy sima Laszlot is ki lehet csufolni, ha meg a gyerek eleg magabiztos fellepesu, akkor Winettukent is tisztelni fogjak. (Ezzel persze remelem nem batoritok senkit arra, hogy Winettunak hivja a gyereket.)
2014. dec. 30. 17:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Értelmes, vállalható nevet célszerű adni. Léteznek olyan nevek, amin nem fanyalog senki; és pluszban mégcsak nem is tucat. Ez a "nem tucat" ez egy másodlagos szempont szerintem egy picit. Meg hát pl tényleg, lehetőleg öregesnek, meg túl gyerekesnek se érezze; és hangozzon jól, a vezetéknévvel együtt is.
2018. júl. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!