Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Névválasztás? A játszótéren,...

Névválasztás? A játszótéren, a babatornán de csak az utcán is minden második kisfiú: Levente, Bence, esetleg Dávid . A kislányok: Anna és Jázmin esetleg Eszter .

Figyelt kérdés

Az anyukák ennyire fantáziátlanok ? Mire jó tucatnevet adni,pláne tucat vezetéknévhez ?

Semmi identitásuk így a neveknek ,mert a gyerekeket megemlítem hogy Levi .. és körül kell írni másik 5 mondattal hogy melyikre gondolunk.



2012. aug. 27. 13:37
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/115 anonim ***** válasza:
90%
Nekik ez a név tetszik. Nem a neve miatt lesz különleges egy gyerek. Nem gondolnám fantáziátlanságnak, hogy valaki olyan nevet ad a gyerekének, ami tetszik, attól függetlenül, hogy mások is azt a nevet viselik. Az én kislányom különleges nevet fog kapni, de csak mert az tetszik a legjobban. Viszont felénk pl. nagyon gyakori a Réka, de ha lesz majd még egy lányom biztosan ezt adom neki, mert tetszik, és nem érdekel hány gyereket hívnak még így.
2012. aug. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/115 anonim ***** válasza:
75%

Le leszek pontozva az ilyen neveket kedvelő anyukák által, de én sem értem ezt...felénk is tucatnév a Bence Máté Levente Dániel Dávid Áron.

Nekem ez volt az első amire gondoltam névválasztáskor hogy ne legyen már az elmúlt év leggyakoribb 5 neve...

Lánynál szintén komolyan már nevetnem kellett mikor ebben az évben az ÖTÖDIK olyan ismerősünk született meg hogy HANNA.

2012. aug. 27. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/115 anonim ***** válasza:
64%

Nem mert vannak akiknek van "fantáziájuk" és Dzsenifernek, meg Kandidának nevezik el a gyereküket.

Most komolyan ez a bajod? Akkor majd, ha lesz gyereked kitalálsz neki valami extra különleges nevet vagy valami régi újat és akkor csak a tiédet fogják így hívni.

Engem egyáltalán nem zavar, hogy a csoportban van még 1 ugyan olyan nevű kislány. Ettől az én gyerekem nem lesz se több se kevesebb.

Ha meg olyan sok Levente,Bece, Dávid, Anna, Jázmin és Eszter van a játszótéren felétek és ez zavar akkor járj másik játszótérre. Pl a miénkre :)

2012. aug. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/115 A kérdező kommentje:

Engem sem érdekel a pontozás,nyilván itt is tucatjával vannak anyukák akik ezeket adták.

Az elsőnek írom:nem kell különlegesnek lenni ,de a név funkciója hogy megkülönböztesse az embereket .Ha mindenkit ugyan úgy hívnak akkor lehetne esetleg számozni ennyi erővel...

Azt is ostobaságnak tartom ha a családban mindenki a szülők az az a nagyszülők nevét kapja ,mert akkor mindenki Pista ...nincs értelme a névnek ...tiszteletből lehet második névnek adni ,az nem kifogás

Egy kis közösségben is gyakorta felmerülő tucat nevek funkciójukat vesztik...lesz valami ragadvány vagy gúny nevük...aztán meg lehet sírni otthon hogy miért .

2012. aug. 27. 13:49
 5/115 anonim ***** válasza:
80%

De az miért baj, ha valaki ezt a nevet adja a gyerekének, mert ez tetszik. Nem azt jelenti, hogy neked is ezt kell adnod, ha meg ez ennyire kiborít vagy zavar akkor fog még 1-2 kellemetlen meglepetés érni az életben.

Bár az lenne a legnagyobb bajom, hogy tele van a világ Szabó Annákkal vagy Horváth Eszterekkel vagy Nagy Leventékkel :)

Van akinek ez tetszik és ezt adja másnak meg más. Valaki szerint feltűnési viszketegség extrém nevet adni a gyereknek és Bélának meg Máriának nevezi el a gyereket. Más szerint szép a különleges név és megint más szerint ne a neve legyen a gyereknek különleges és még folytathatnám. Nem vagyunk egyformák szerencsére :)

2012. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/115 anonim ***** válasza:
75%
kislányom Eszter:P és képzeld nem sok Eszter van felénk.Amúgy nem vagyok fantáziátlan egyszerűen normális nevet akartam neki adni amivel felnőtt ként is élhet!!Talán jobb lett volna Felhőcske vagy társait adni????
2012. aug. 27. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/115 A kérdező kommentje:

Vannak gyerekeim és nincs különleges nevük de nem is fognak összefutni másik 5el ,sőt eggyel sem,illetve van 2. nevük és használjuk.

De mondom ennyi erővel számozhatod is ... anno nagyanyáméknál ez volt ... ma már tuti nem engednék mert megalázó ,és erről a szülő tehet.

2012. aug. 27. 13:51
 8/115 anonim ***** válasza:
56%

Most komolyen azt hiszed, hogy ha te adsz egy különleges nevet a gyerekednek akkor abból nem lesz 100 másik? Lehet nem a te környékeden, de valahol biztos él egy csomó más ember ilyen névvel.

Persze kitalálhatsz valami extra nevet vagy adhatsz olyan nevet a már meglévőkből amit jószerencsével senki nem választ, de nem biztos, hogy a gyerek boldogabb lesz, ha Nagy Dagobertnek hívják, mintha Nagy Bence lenne.

2012. aug. 27. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/115 anonim ***** válasza:
57%
Nem értem miért okoz ez problémát? Mindenki azt a nevet adja a gyermekének, ami tetszik neki/k. Ha az épp tucatnév, hát akkor az. Éééééés? Nem fogom Anna helyett Ludmillának hívni a lányomat, ha egyszer az Anna tetszik! Ha szerinted ez fantáziátlanság, ám legyen. De lehet, hogy ami most fantázianév az 20év múlva tucatnév lesz. 50 éve mindenki Jóska, Pista, Jani, Icu, Bözsi meg Rózsika volt. Manapság nem nagyon találkozom ilyen nevű babákkal. Ergo ha Szabó Bence helyett, Szabó Pistike lesz a gyerekem akkor fantáziadús vagyok?! Hát köszi, inkább nem leszek, s kitartok az általam szépnek tartott, jól hangzó TUCATNÉV mellett.
2012. aug. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/115 A kérdező kommentje:

Nem hiszem hogy csak világmegváltó dolgokról lehetne itt csevegni,lazíthatsz néha Te is :)))

Most került a kezembe egy névsor a tervezett kiránduláshoz 24 gyermek, 16 lány és 8 fiú

5 kisfiú Levente , 2 Bence és van egy szerencsés aki Sándor ! A kislányoknál 4 Anna van és 3 Hanna a többiek nem olyan vészesek, Emese, Réka pl.

És ehhez még jön hogy több Szabó és Tóth van azonos névvel egy korosztályból...

2012. aug. 27. 13:57
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!