Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » őszintén! Mikor adtatok...

őszintén! Mikor adtatok először házi tejet a babátoknak? és mik voltak a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
én tegnap este adtam neki először édesköménnyel, mert a tápszert már nem itta, és belefáradtam, hogy minden héten új tápszert vettünk neki, de egy se kellett! 11. hós a kisfiam
2010. febr. 5. 07:20
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
3 gyrekem van,már 4 hónaposan kaptak tejet,mert tápszerre nem volt pénzem,és nem is akartam nekik adni.Egyikük sem allergiás semmire.
2010. febr. 5. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért! Lányom két hét múlva egy éves, szeretném bevezetni a tejet, sajnos a környéken nincs házitej, így a bolti lenne a megoldás, de nem tudom hogyan kezdjek neki. Adjak reggelire egy decit,vagy hogyan? Én és anyukám allergiásak vagyunk rá, hasmenés csalánkiütés, de csak ha 3dl felett iszunk egy nap,ha kevesebbet akkor nincs gond. Sajnos nekünk sem fog telni tápszerre, ezért gondolkozom rajta erősen...
2010. febr. 5. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam most 20 hós és 1-2 hete kapott először házi tejet.Előtte pár hete sima boltit ivott,de csak azért mert már kevés volt neki az anyatej,ami azóta el is apadt,így leszokott a fiam a ciciről!nálunk semmi mellékhatás nem jelentkezett,igaz a családban senki nem allergiás!
2010. febr. 5. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
szia.13 hónapos,tejet még nem kapott,de tejből készült ételt már igen.Egyébként 1600-1500 ft-ert lehet kapni tápszert,én nem merném egy 3 hónapos gyereknek az egészségét kockáztatni,inkább nem eszek.tudom milyen a tejérzékenység,mert első fiam az volt.ezért most inkább kitolom az időt.
2010. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam magának megoldotta úgymond. Elmúlt már egy éves mikor először kapott. Mi ittunk kakaót és neki akkoriban mindent meg kellett kóstolni, amit mi ettünk-ittunk. Így kapott (kapnia kellett) a kakaónkból is, a bögrénkből ivott néhány kortyot. Ugyanígy a tejjel is, mert a bögrét összekötötte a kakaóval, ha meglátta, hogy iszunk belőle, már jött boldogan, hogy "tata". Mi mondtuk neki, hogy ez most tej, de attól még megkóstolta. Néhány kortyokat ivott. Valamint ettem reggelire müzlit tejjel és abból is ennie kellett néhány kanállal. Mivel semmi gond nem volt, ezért gondoltam, hogy neki már nem okoz gondot. Most 17 hónapos, éppen valamelyik nap kapott egy bögre tejet (dobozos bolti 3,5 %-osat, nem forraltam) és szépen megitta szívószállal. Kakaót előbb kapott, mert vettem magamnak Mars kakaóitalt, amit elcsaklizott és megivott. :) Nagyon ízlik neki, bár ő még szopik is.
2010. febr. 5. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 gyerekem van - már felnöttek, mindegyiknek 3 hónapos kortól adtam tejet, se akkor se azóta nincs semmi bajuk, se allergia, se vesebetegség, egyáltalán semmi. Mit gondolsz, régebben mit adtak egy gyereknek - csak tehéntejet, mert nem volt más.
2010. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20 hónapos, tápszert eszik, persze ha főzök, a kajájába kap tejet és eszik minden tejterméket. az orvosa javaslatára kapja, mert vesemedencetágulattal született. szerintem ez 2 éves koráig min. így is marad.
2010. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

10,5 hónapos, nemrég kapott igazi tejbegrízt. nem lett baja tőle, de nem volt oda érte.

mindenféle tejterméket kap már, joghurtot, túrót nagyon rég óta, újabban tejfölt is.

a tejet direktben 1 éves kora után tervezem, de nem hiszem, hogy gond lesz vele, semmi tejallergiára utaló nyomot nem találtam nála.

2010. febr. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!