Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korában vegyem le...

Mennyi idős korában vegyem le a kiságyról a rácsot?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenkinél más. A lányom 15 hós korától alszik a saját szobájában, hajnali fél 5, vagy 6 körül ébred. Most 19 hós. Lehet, hogy hülye vagyok, de attól tartok, hogy ha leveszem a rácsot, akkor hiába hajtom be a szobaajtót, azonnal jön át hozzánk. Akkor mindig vissza kell kísérni, hogy rájöjjön, hogy mindenképp ott kell aludnia? És melyik fajta leesésgátló a legjobb? Milyet használtok?
2010. febr. 5. 14:46
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy szobában alszunk, a fiam szigorúan a kiságyában. 1.5 éves volt amikor kivettünk 3 rácsot a kiságyból (férjem azt mondta vissza tudja tenni ha kell, nem ment tőlle tönkre az ágy) de felülről teszem be altatáskor. Csak a legritkább esetben jön ki pl. ha bekakilt. és előfordul hogy nem eléggé fárdt, és vissza kell pakolnaom párszor. Ha 3-nál többször kijön, én odatolok egy fotelt, ami elzárja az útját. Szerencsére a kimászás eddig még nem jutott eszébe :) Talán 22-23 hósan majd levesszük a rácsos oldalt...
2010. febr. 9. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Lányom most 2.5 éves. Nálunk két kivehető rács van oldalt. Amikor vártam a kistesót, akkor rászoktunk, hogy kiveszem a rácsokat és ő bemászik, hogy ne kelljen megemelnem. Utána visszatettük. Ez azóta is így van (már fél éves a pici). Legutóbb a délutáni alvásnál kimentem anélkül, hogy visszatettem volna őket, ő meg követelte... :o)

Gondolom legkésőbb ovira (október), valahogy le kell szoknunk, mert ott normál ágyacskák vannak, gondolom...

2010. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

22 hónapos volt a fiam, amikor levettük a kiságyról a rácsokat. Az első hetek teljes nyugalomban teltek, mintha észre sem vette volna, hogy levettük a rácsot, egyszer sem mászott ki. Aztán egy éjszaka arra lettünk figyelmesek, hogy ott áll az ágyunk mellett síri csöndben és vár. Visszavittem az ágyába aludni. Ez is bejött néhány hétig, de aztán rájött, hogy neki nem feltétlenül muszály egyedül aludni. Azóta (kb. 2 éves kora óta) valóban nehezebbé vált az esti altatás. Most már három éves múlt. Általában ott kell maradnom a szobájában amíg elalszik, vagy néha elég neki az is, ha kitárom a szobaajtót és a közelben halkan teszek-veszek, a lényeg, hogy hallja, hogy ott vagyok, amig álomba nem szenderül. Van, hogy többször is vissza kell mennem, megölelgetni, még egy jóéjt puszit adni, mire elalszik. Általában 20 perc alatt aért sikerül elaltatni, de volt már 1 óra is. Ez attól is függ mennyire fáradt (sajnos mostanában gyakran megcsúszunk időben a délutáni alvással, így este nehezebben alszik el). Szinte minden éjszaka felsír, valamikor 2 és 4 között, ilyenkor nem jön át hozzánk a szülői hálóba (már fél a sötétben mászkálni), hanem megvárja amíg átmegyek érte, és kéri, hogy vigyem át a mi ágyunkba, úgyhogy az éjszaka második felét már hozzánk bújva tölti. Próbálkozott néhányszor, hogy már este jöhessen a mi ágyunkba aludni, de ebben következetes voltam, és egyi idő után elfogadta, hogy este mindenki a saját ágyikójában alszik el, de ha éjszaka felébred, akkor átjöhet. Így jut néhány kettesben töltött óra a férjemmel is, és a gyermekünk kívánsága - hogy hozzánk bújva aludhasson - is teljesül.

Ha nem szeretnéd, hogy a kislányod nálatok aludjon el, akkor valóban következetesnek kell lenni, és újra és újra visszavinni az ágyikójába, akkor is ha sír. Persze sírva én sem hagytam magára sosem a gyereket, hanem ott maradtam megvigasztaltam és csak akkor jöttem ki a szobájából, ha már megnyugodott. Ha viszont ilyenkor utánam jött, akkor újra visszavittem. Kitartás és nagyon sok türelem kell hozzá az biztos. Ha viszont reggel felébred 5-6 körül és onnatól kezdve veletek szeretne tovább aludni, szerintem azt nyugodtan megengedheted neki. Egy idő után megszokja majd, hogy este a saját ágyikó, de reggel (hajnalban) anya mellé lehet bújni.

A boltban kapható leesésgátlókról nem tudok sokat mondani, mert mi saját készítésűt használunk. A barátnőm Ikea leesésgátlót vett, nekik nagyon bejött, de nem valami dekoratív, úgyhogy egy kicsit ki kellett díszítenie.

2010. febr. 10. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Adtol függ hogy hol van az ágya.

Nálunk az emeleten van a szobája és így még egyedül nem közlekedhet a 16 hónapos baba mert közel van a lépcsöház.Igaz az ajón van ajtó rács is.

2010. febr. 10. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hála az égnek egyszintes a ház.
2010. febr. 10. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!