Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom ma megette az első...

Kislányom ma megette az első lépéseit a járássegítőbe kapaszkodva (átsétált a szobán). Vajon mikor fog egyedül menni? Nálatok hogy volt?

Figyelt kérdés

Vagy úgy, hogy már csak 1 kezét kell fogni?

Még soha nem csinált ilyet, én nem erőltetem, nem sétáltatom. A bútorokba kapaszkodva is csak pár napja lépked. A járássegítőt kaptuk ajándékba és csak ott van hagyva, ha akar játszik vele, ha nem akar akkor nem. Nem is tudom hogyan csinálta ezt?! Most nagyon büszke vagyok rá! :)

11,5 hós


2010. febr. 5. 17:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocs javítok. Tehát "megtette az első lépéseit".
2010. febr. 5. 17:06
 2/6 anonim ***** válasza:

nagyon ügyes a babád, tényleg ne erőltesd!

Az én babám már 8 hósan vígan ment kapaszkodva, 9 hósan őgy tolta a járássegítőt, hogy csak na, de most 11 hósan is ezeket csinálja, illetve már megáll egy helyben hosszabb ideig, sőt lépett is már párat, de volt olyan hogy két napig semmi. Szóval mi csak figyelünk és örülünk. Van olyan ismerős, akinek már 9 hósan ment a babája, 10 hósan futott, igaz volt kompja, nemtudom ez mennyit számít, nekünk nincs

2010. febr. 5. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálunk 3-4 hónap volt mire elindult.Addig csak tologatott.Én sem sétáltattam,szerintem sem kell.
2010. febr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az én lányom is 9 hónaposan indult el magától segitség nélkül.Előtte kb 8 hónaposan már a járássegitőt tolta maga előtt,tehát kapaszkodva tudott csak közlekedni.Szintén nem eröltettem, mindent maga csinált.

De azt hozzátenném, hogy nekünk a dokinéni azt mondta hogy ez a gyerek későn fog mindent csinálni mert nagy a súlya, ehhez képest...

2010. febr. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az enyém meg pici, még 8 kiló sincs. Semmit nem sietett el, 9 hónaposan ült fel, 10 hónaposan állt fel. Ezért is örülök annyira mert azt hittem, hogy ezt ő később fogja csinálni.

2010. febr. 5. 19:45
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia,

az én babám 8 hónaposan állt fel (a járássegítőn húzta fel magát), 9 hónaposan kezdett kapaszkodva lépegetni, 12 hónaposan tette meg az önálló lépéseit.

Viszont soha nem kérte a kezünket a járáshoz (abban a 3 hónapban), inkább a fal mellett a bútorok mentén ment körbe a lakásban :)

Gratulálok nektek a lépésekhez :) :)

2010. febr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!