Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől fiús vagy lányos egy...

Mitől fiús vagy lányos egy baba arca?

Figyelt kérdés

Elvileg kamaszkorig maximum a kiegészítőkből, ruházatból, hajviseletből látszik egy gyerek neme. Babáknál végképp. A nemi differenciálódás kamaszkorban indul meg, amikor a testalkat és a másodlagos nemi jellegek erősödnek.


Emiatt nem teljesen értem, hogy miért mondták már ketten-hárman is, hogy a lányomnak fiús arca van? Szerintem átlagos "nemtelen" babaarc. Mi lehet fiús egy egy év alatti arcában?


2015. jan. 6. 19:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem sem lehet megkülönböztetni arc alapján fiú és lány babákat.
2015. jan. 6. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk a fiúra gondolták mindig, hogy lány - göndör haja volt, és valóban angyalian szelíd babaarcú, a kislányunk 2 évvel fiatalabb, róla azt gondolták, hogy kisfiú, sima, rövidre nyírt hajjal, elevenebb tekintete volt. Az rosszabbul esett, hogy őt fiúzták, mint hogy a fiút kislányozták. Igyekeztem szoknyákba, ruhácskákba öltöztetni.Arckarakterük egyforma, a régi képekről néha nem is tudom eldönteni, melyik-melyik, pláne ha az "örökölt" ruhácskában volt. A hangjuk is hasonló, amikor verset mondtak magnóra, alig lehetett különbséget tenni.

Szerintem a haj, a tekintet határozottsága, elevensége és a viszonylag keskeny, nem pufi angyalkás arc miatt lehet "fiús"?

2015. jan. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom. A lányaimnak pici, keskeny orruk van, formás ajkaik, és nagy szemük hosszú pillákkal. Egyiket sem nézték soha fiúnak. Ránézésre egyértelműen lányos az arcuk. Amit a családban észrevettem, hogy a fiú babáknak valahogy markánsabb az arcuk. Ez jelenthet határozottabb orrot, vagy másabb az áll vonaluk. A testalkatuk is más.

Azért mondjuk egy 2 évesnél már elég egyértelmű, hogy kisfiúról, vagy kislányról beszélünk. ruhától függetlenül.

Nem kell a kamaszkorig várni.

2015. jan. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Egeszen kicsi babarol nem tudom megallapitani.

Az en fiamat is lanynak neztek, hosszu szempillak, gondor haj 😊Pont ugy nezett ki, mint en kicsinek, engem mindenki fiunak latott 😃

Mar elmult hat, es meg mindig babas arca van, kalacskepu, a kornyezetunkben levo ekkora fiu gyerekek mind karakteresebb arcuak.

2015. jan. 6. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De abból, hogy ilyen sokan eltévesztik a baba nemét, már látszik, hogy nem lehet arc alapján megmondani :)
2015. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha találkozok egy kismamával, nem merem megsérteni, hogy esetleg a kislányát kisfiúnak nézem, ezért előbb mindig megkérdezem, hogy hívják? Akkor már nem lőhetek mellé, hogy de szép kisfiú, s pironkodom a válaszra, de hát ő kislány:)Bizonyos esetekben azonnal látszik, de sokszor kétséges.De azért vannak a színek, rózsaszín, pink dzseki csak nem kisfiút rejt.
2015. jan. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem zavar amúgy, kamaszkora után meg majd ő kezeli a saját nemiségét. Csak furcsállom, hogy ezek szerint létezik fiús meg lányos arc?


A haja rövid, mert egyelőre ennyi nőtt neki. Szempillája hosszú, de annyira szőke/szőkésvörös mindene, hogy még a szemöldöke se látszik rendesen. Kerek arca van, telt ajka, az orra inkább széles alapú, kissé lapított. Ha lefújnám fekete festékkel, néger babának is elmenne :)

2015. jan. 6. 20:21
 8/11 A kérdező kommentje:

#6 - Apám mesélte, hogy egyszer amikor ő vitte el sétálni (épp talpig rózsaszínben), egy fickó bebazsalygott a babakocsiba. Pár méterrel arrébb beült a kocsijába és még hallatszott, hogy mondja a feleségének: "Olyan cuki kisfiút láttam abban a babakocsiban" :))


De volt olyan is, hogy öregnéne beszólt, hogy miért van kék kislányon.

2015. jan. 6. 20:24
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem biztosan sokat számít a haj is. Kislányomról így visszanézve azokat a képeket,ahol pont le volt vágva a haja,ő is elég fiús volt. Bár neki mindig hosszú volt a haja,de szerintem úgy kb 1 éves korától nincsen vágva csak.Most már leér neki a fenekéig.Illetve leérne,ha nem loknis lenne és ugrana felfelé folyamatosan.Szerintem számít az is hogy ha hosszúak a pillái,az is lányosít,ahogyan a szőke haj is és pl a kék szem,mert ugye mindenki szőke,göndör hajú kék szemű kislányokat angyalosít leginkább.

De nem tudom elmondani én mi alapján látom kisfiúsnak vagy kislányosnak a kicsiket,de nekem is van aki kisfiús vagy kislányos.Szerintem nem nemtelenek a picik sem,mert már fél- 1 évesen is látszanak a jövőbeli vonásaik.

2015. jan. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Főleg időseknél akik amúgy is rosszul látnak, viszont imádnak babákban gyönyörködni, a fő szempont a haj hossza, ruha és babakocsi színe, gyerek neve, esetleg fülbevaló. :)
2015. jan. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!