Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy csináljátok a babátoknak...

Hogy csináljátok a babátoknak a főzeléket, hogy jó ízű legyen?

Figyelt kérdés
Amikor megcsinálom natúrban a borsót és a krumplit olyan borzadáj íze van natúrban, hogy szörnyű. A babám is öklendezik tőle, nem csodálom, mert tényleg nagyon rossz. Nem használtok egy pici sót vagy cukrot? Vagy arra is gondoltam, hogy elkavarom tejpéppel, mert annak is van egy kis finom édeskés íze? Ti hogy csináljátok, hogy szívesen egye?
2015. jan. 8. 08:55
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát úgy, ahogy mondod. Pici só, pici cukor, vagy tejpépet belekeverni. A kicsim még csak most kóstolgat, de ha körtét keverek a főzelékbe, mindig szívesen eszi. Ki kell kísérletezni, mit eszik szívesen.
2015. jan. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én sót és cukrot nagyon sokáig nem tettem az ételükbe, de más fűszereket használtam (petrezselyem, kapor, később hagyma, fokhagyma). Például olajon/margarinon megpirítottam a hagymát, beletettem egy darab csirkemellet, és ezt főztem össze borsóval kis répával és krumplival, petrezselyemmel ízesítettem, és a végén összeturmixoltam. És az állagára is figyelni kell, ne legyen se túl híg, se túl fullasztó.
2015. jan. 8. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Keverhetsz bele tápszert,anyatejet is.És én is rakok bele pici sót cukrot ami olyan, pl paradicsomos krumplihoz kicsi cukrot. Amit nem szeret magában azt máshoz keverem pl sárgrépához a zöldborsót
2015. jan. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én mindig raktam egy pici csipet sót az ételeibe, a paradicsomosokba pici cukrot, de nyugodtan rakhatsz bele tejpépet vagy tápszert is, barátnőm pl mindenbe darált háztartási kekszet rakott (neki ezt javasolta a védőnő).

Nemtudom, hogy mennyi idős a babád, én egy idő után Ramaval ízesítettem neki, vagy sima kocka Rama-t kevertem a még forró pépbe, vagy dobozos Delma-Rama stb... Ettől krémesebb volt, még nekem is izlett.

2015. jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tippeket! 6 hónapos múlt. 4 hónapos koráig tudtam csak szoptatni, azóta tápszer és hozzátáplálok.
2015. jan. 8. 16:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!