Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Zöldborsófőzeléket hogyan...

Zöldborsófőzeléket hogyan készítsem egy éves kislányomnak?

Figyelt kérdés
Mi nem szeretjük, ezért eddig nem volt jelen az étrendben, de arra gondoltam, hogy hátha a babám fogékony leszrá, így vettem mirelit zöldborsót, de nem tudom, hogyan kell, még sosem csináltam. Tejet még nem iszik, tehát azzal nem szeretném habarni. És olvastam azt is, hogy héj nélkül ehetik csak. Paszírozzam át?
2010. febr. 5. 20:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Már régen kaphatna tejet.Főzd meg sós lében pici cukorral,és rántsd be.Nem kell neki paszírozni.
2010. febr. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Én így szoktam, vajból és lisztből rántást készítek, ráöntöm a mirelit borsót pici só bele, hogy azért legyen íze, kevés vízzel felöntöm és készre párolom.


Az én kislányom sem iszik még tejet, de a főzelékébe mindig teszek egy kicsit. De kihagyható.


Még én is összeturmixolom, nem teljesen pépesre, de hogy ne legyenek egész szemek benne, nehogy a héja a torkán akadjon.

2010. febr. 5. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


főzés kis vizben,majd rántás.Én sose teszek bele tejet.Szét-szét nyomom,mert különben a pelusban ott van egyben:-)

1 éves kislány anyukája.

2010. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szia!

ha még nem evett tejes ételeket akkor hagyd ki, de azért kipróbálhatod azzal megfőzni, szerintem nem lesz baja tőle, mi is így vezettük be a tejet a főzelékbe.

én azért villával összetörném, ha nem turmixolod, hogy ne legyen egész szem benne.

elvileg puffaszthat a héja, fájhat tőle a hasa, ezért szerintem ne egyen meg egy egész adagot belőle, ha még sosem evett zöldborsót.

az én fiam 13 hónapos, nekünk még nem volt gondunk a zöldborsóval, nem fájt a hasa tőle

sok sikert!

2010. febr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2010. febr. 5. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!