Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha nem kistesó miatt, akkor...

Ha nem kistesó miatt, akkor mi miatt költöztettétek át a rácsos ágyból babátokat?

Figyelt kérdés
Mennyi idősen, és milyen volt az új ágyikó? Úgy tűnik hamarosan aktuális lesz nálunk is. Úgy nézem, hogy az ágy szélessége már kicsi, viszont szereti, mert be tudja kuckózni magát. 17 hós múlt a kislányom, sokat forgolódik. Mit tanácsoltok, várjak még vele? legalább 2 éves koráig?
2010. febr. 5. 21:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Van olyan kiságy, fából és kárpittal bevontból is, amit eleve leesésgátlóval csinálnak.

Nekünk 70 cm széles a kiságy és átalakítható, tehát nálunk sokáig használta a nagyobbik fiam. Valamivel két éves kora előtt szedtük le a rácsot és külön leesésgátlót raktunk fel. A kicsi nálunk is 17 hós, nála csak azért jutott eszembe szétszedni, mert már át akar mászni a rácson... Sajnos az ágy nem olyan fajta, ahol ki lehet venni 2 rácsot és kibújhat.

2010. febr. 5. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia, én pont másfél évesen cseréltem le, pont ugyan azért amit írsz, hogy kicsi lett szélességre az ágy. Semmi gond nem volt, nagyon lelkes volt, hogy új ágya lesz. Együtt mentünk el megvenni/kiválasztani. Itthon már alig bírta kivárni, hogy összeszereljük, már a keretbe belebújt :). Eleinte elveszett benne, akkorának tűnt az ágy, pedig csak 160x80-as. Tettem bele 1-2 párnát (és persze leesésgátlós ágy).
2010. febr. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A kislányom 16 hónapos volt mikor vettünk neki egy rendes ágyat, ő a rácsos ágyból ekkor már kimászott, a mi ágyunkon pedig simán közlekedett fel-le, ezért költöztettük át. Ez olyan, hogy 3 nagyságba állítható, három matrac van hozzá, a beállított mérettől függően. Ő még az első verziójában alszik, de 18 éves koráig simán használhatja. Most minden oldalán leesésgátló van, melyen áttud mászni, de nemtud legurulni. ahogy bővítjük az ágyat úgy lesz lejárója, a többi részén pedig marad a leesésgátló. Mikor már nagy lány lesz, akkor pedig egy sima heverő lesz. Ágyneműtartós. Kaposváron vettük 39000,-ért, de szerintem nagyon megérte.
2010. febr. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
a rácsos ágya 60x120-as, és nem vehető ki rács belőle. Én is néztem a kárpitozott leesésgátlós ágyakat (átlagosan 70x150 cm-s fekvőfelületűek), de vajon hány évig fogja azt használni? A felnőtt heverő(+ leesésgátló) még nagy lenne neki, talán félne is akkora ágyba bebújni...:-)
2010. febr. 5. 21:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Meddig tudná használni a kisebb leesésgátlós ágyat? Szerintem amig a kisebb méretű paplannal, takaróval alszik.

A nagyfiam az átalakított ifjúsági ágyból már 3,5-4 éves kora körül normál méretűbe költözött, mert éjszaka folyton lekerült róla a kis takaró.

2010. febr. 5. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!