Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy lehet ilyen hisztit jól...

Hogy lehet ilyen hisztit jól kezelni, megszüntetni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi két hétben két szörnyű hisztije is volt az 1 éve és 2 hónpos fiamnak. Szó szerint sikít, visít, földhöz vágja magát. Nem fogad el enni-, vagy innivalót, nem marad meg a kezemben (teljes erejével tombolva tépi ki magát a kezeimből, és a földön sem nyugszik le. :(
2015. jan. 9. 09:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Ez a dackorszak kezdete. Túl kell élni. Arra figyelj hogy ne tudjon kárt tenni magában amikor fölhöz vágja magát de egyébként nem kell foglalkozni vele. Majd leszokik róla ha látja hogy nem ér el a hisztivel semmilyen eredményt.
2015. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én fütyültem. Vagy tapsoltam.

Ilyenkor még ki lehet zökkenteni őket.

Kesobb, mikor a hisztinek konkrét célja van, jobb ráhagyni.

2015. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az egyik a helyi rendelőintézetben volt, zengett tőle az egész emelet, millió ember nézett rám, mint a véresrongyra. :( Nehéz ráhagyni... Valamit akarnék tenni!
2015. jan. 9. 14:48
 4/8 anonim ***** válasza:
Mi váltotta ki a hisztériát?
2015. jan. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nézzenek, kit érdekel? Én meg visszanézek rájuk, aztán kész.


Amúgy ilyenkor figyelj rá, nehogy balesetet szenvedjen - kontroll vesztett állapot, nem igazán tudja a dolgokat -, de hagyd.

Meg kell tanulnia, hogy a hisztivel semmit nem ér el, amit úgy lehet, hogy nem figyelsz rá.

Ha nincs közönsége, befejezi idővel.

2015. jan. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tényleg lényeges kérdés, hogy miért hisztizett a kisfiad. Ha válaszolnál erre a kérdésre, talán tudnánk segíteni.
2015. jan. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem akart a babakocsiban maradni, viszont ott nem tehettem ki a földre. Kézbe vettem, de ott is csak dobálta magát, sikított, visított, sírt.
2015. jan. 14. 15:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát igen, van ilyen. Az enyém pl sosem akart a babakocsiban maradni. 14 hónapos, még nem jár, csak mászik, azért nem merted letenni? Esetleg a kezét fogva vezetgethetted volna, vagy egyéb figyelemelterelő hadművelet még mielőtt beleélné magát a sírásba, mert ha már nagyon belelovalta magát, akkor sokkal nehezebb megnyugtatni. Ismeretlen helyen ők is zaklatottabbak, állandó foglalkozást igényelnek, ami leköti őket. Próbáld beleélni magad a helyébe. Te talán nem szerettél volna 14 hónapos babaként felderíteni egy új helyet? Segíthetsz neki ebben úgy, hogy pl körbecipeled a helyiségben, képeket mutogatsz neki, mesélsz valamit, pápáztok a néniknek stb. Elég fárasztó dolog, de tényleg nem várhatod el tőle, hogy ilyen helyzetben nyugodtan várakozzon a babakocsiban. Ha megteszi, isteni szerencse, ki kell használni, de nem lehet elvárni tőle.
2015. jan. 14. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!